SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wracają „Trzy kwadranse jazzu” Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Łukasz Jasina gospodarzem „Klubu Trójki”

W sobotę 1 sierpnia po niemal półrocznej przerwie wraca na antenę radiowej Trójki audycja Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego „Trzy kwadranse jazzu”. Przerwa spowodowana była z początku chorobą prowadzącego i pandemią. Do grona prowadzących publicystyczny „Klub Trójki” dołączył natomiast Łukasz Jasina związany m.in. z Radiem Dla Ciebie.

Jan „Ptaszyn” Wróblewski, fot. Polskie Radio Article

Jan „Ptaszyn” Wróblewski (rocznik 1936) to muzyk jazzowy, grający na saksofonie tenorowym i barytonowym. Debiutował w 1956 roku w formacji Krzysztofa Komedy. Obecnie stoi na czele Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet. Od 1970 roku prowadzi w Trójce swoje „Trzy kwadranse jazzu”. 15 lutego br. została nadana ostatnia audycja.

- Najpierw były problemy zdrowotne, a potem ten przeklęty wirus, który zdezorganizował nam całe jazzowe życie. Prawdą a Bogiem jeszcze ciągle, po dzień dzisiejszy. I choć jeszcze nie mogę wrócić do grania, to mogę wrócić na antenę i to znakomity powód, żeby się wreszcie troszeczkę ucieszyć. Gdy nastąpiło tak zwane poluzowanie i mógłbym już wrócić, moje kochane serduszko dało mi wypowiedzenie i lekarze musieli mnie ciągnąć za uszy. I udało się im to znakomicie – komentuje swoją nieobecność Jan „Ptaszyn” Wróblewski. - W najbliższym czasie będę państwu przypominał to wszystko, co udało mi się odgrzać i co w jakikolwiek sposób mnie zaciekawiło, a czego przez te długie miesiące brakowało mi piekielnie - zapowiada.

Jan „Ptaszyn” Wróblewski jest laureatem Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii Muzyka. W 2006 roku wszedł w skład Akademii Muzycznej Trójki.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/miroslaw-rogalski-pracuje-w-trojce-zdalnie-tomasz-kowalczewski-ma-przejsc-do-polskiego-radia-24 #

W poniedziałek zadebiutował na antenie nowy prowadzący „Klubu Trójki” - Łukasz Jasina. Na co dzień związany jest z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowym, prowadzi też audycje w Radiu Dla Ciebie i bywa gościem audycji w Polskim Radiu 24. We wtorek ani Jasina, ani szefowa publicystyki Sylwia Hejj nie chcieli nam potwierdzić, czy Łukasz Jasina będzie nowym gospodarzem „Klubu Trójki” na stałe, czy jest to tylko zastępstwo na czas wakacji. - Poczekajmy z tym do ogłoszenia jesiennej ramówki - powiedziała nam Sylwia Hejj.

Według badania Radio Track w drugim kwartale 2020 roku udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,1 proc. udziału (spadek o 2,3 pkt. proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wracają „Trzy kwadranse jazzu” Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Łukasz Jasina gospodarzem „Klubu Trójki”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Babcia Mówi
Jasina, człowiek orkiestra. Historyk, filmoznawca, ekspert ds międzynarodowych i dziennikarz.
To taki typ nowego człowieka na nowe czasy.
20 3
odpowiedź
User
Maniok
Panie Kubo, aleś Pan odmłodził! Szacun :)
12 9
odpowiedź
User
PanS
Kogo to jeszcze obchodzi? Wszystko się kiedyś kończy , i trójkę też to spotkało.
5 22
odpowiedź
User
Krystyna
Czekamy na wynik audytu dyrektor Agnieszki Czabańskiej i przeprosiny dla Marka Niedźwieckiego.
17 4
odpowiedź
User
Łukasz J.
Jasina, człowiek orkiestra. Historyk, filmoznawca, ekspert ds międzynarodowych i dziennikarz.
To taki typ nowego człowieka na nowe czasy.
. Nie nazwałbym się człowiekiem-orkiestrą bo nie umiem grac na żadnym instrumencie. A co do nowych czasów - to tez nie wiem. Mi raczej zawsze pasują "stare czasy". Jakby miał Pan/Pan jakies pytanie chętnie odpowiem:) Pozdrawiam
3 5
odpowiedź