SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawca TTV ze wzrostem wpływów i zysku. Ma 70,3 mln zł kredytów od TVN

Spółka Stavka nadająca kanał TTV w ub.r. zanotowała 62,43 mln zł wpływów netto ze sprzedaży (o 15,5 proc. więcej niż rok wcześniej) i 2,62 mln zł zysku netto (wobec 1,21 mln zł zysku w 2016 roku).

Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV, fot. tvn Article

Przychody netto Stavki ze sprzedaży wzrosły o 8,39 mln zł do 62,43 mln zł. Prawie 100 proc. pochodziło od podmiotów związanych z firmą, co wynika z faktu, że sprzedaż oferty reklamowej TTV zajmuje się TVN Media, które tak jak Stavka należy do Grupy TVN.

TTV, nadawana od 6,5 roku, jest obecna m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej. W pierwszej połowie br. średnia oglądalność minutowa stacji wynosiła 137 632 widzów (po wzroście o 26,8 proc. w skali roku), a udział stacji w rynku oglądalności - 2,13 proc. Natomiast w całym ub.r. kanał miał średnio 113 426 widzów i 1,78 proc. udziału.

- Przychody spółka osiąga przychody z tytułu emisji reklam telewizyjnych oraz świadczeń sponsorskich -większość naszych reklam telewizyjnych sprzedaje na podstawie umowy o współpracy w zakresie pozyskiwania przychodów handlowych TVN Media, za pośrednictwem domów mediowych i niezależnych agencji reklamowych - podano w sprawozdaniu finansowym Stavki.

Nadawca poniósł w ub.r. 56,4 mln zł kosztów, wobec 53,44 mln zł rok wcześniej. Znacząco zwiększyły się wydatki na usługi obce (z 47,49 do 50,09 mln zł) oraz podatki i opłaty (z 2,09 do 2,43 mln zł), natomiast zmalały nakłady na wynagrodzenia (z 2,28 do 2,09 mln zł).

W ub.r. firma na niefinansowe aktywa trwałe wydała 1,03 mln zł, a w br. planuje na nie przeznaczyć 200 tys. zł.

W spółce na etacie pracowało jedynie pięć osób. Z końcem ub.r. zmienił się prezes firmy: Stanisława Krzemińskiego zastąpiła Lidia Kazen, pełniące jednocześnie funkcję dyrektor programowej TTV

Korzyści ze współpracy z właścicielem TVN

Od początku 2012 roku większościowym udziałowcem nadawcy TTV jest TVN, który obecnie ma już 100 proc. udziałów spółki. W połowie 2015 roku TVN został przejęty przez amerykański koncern Scripps Networks Interactive, który z kolei wiosną br. kupiło Discovery.

Zarząd Stavki w sprawozdaniu podkreśla, że stara się korzystać z obecności w globalnej grupie kapitałowej oraz reagować na postępującą konsolidację polskiego rynku telewizyjnego (zwłaszcza naziemnej telewizji cyfrowej).

- Odpowiedzią na zmiany rynku medialnego było takie konstruowanie ramówki TTV na kolejne sezony, aby kontent nadawał się na inne rynki poszerzającej się grupy Discovery, oraz na efektywniejsze dostosowanie merytorycznych tematów programowania TTV do oczekiwań widzów w obliczu rewolucji medialnej w Polsce i na świecie - napisano w sprawozdaniu Stavki. - Dyrekcja programowa podjęła decyzję o produkcji kilku formatów pod oczekiwania konkretnych reklamodawców, pokazując tym samym elastyczność programową na trudnym reklamowym rynku - dodano.

W ub.r. z TVN Media pochodziło 60,89 mln zł wpływów Stavki (wobec 53,08 mln zł rok wcześniej), a TVN - 1,44 mln zł (wobec 834,4 tys. zł w 2016 roku), a ze Scripps Networks International - 96,8 tys. zł.

Jednocześnie wydatki firmy, które trafiły do TVN, wzrosły w skali roku z 17,12 do 20,4 mln zł, a te do TVN Media zmalały z 3,97 do 3,5 mln zł.

Na koniec ub.r. nadawca TTV miał 74,57 mln zł zobowiązań wobec TVN (w tym 70,31 mln zł z tytułu pożyczek i odsetek), podczas gdy rok wcześniej wartość tych zobowiązań wynosiła 68,63 mln zł.

Zysk netto Stavki ze sprzedaży wzrósł w skali roku z 725,8 tys. zł do 6,36 mln zł w ub.r. Firma poniosła minimalnie większe niż przed rokiem koszty finansowe, natomiast mocno zmalały jej ujemne koszty podatkowe (z 5,95 do 1,88 mln zł).

W efekcie osiągnęła 2,62 mln zł zysku netto, wobec 1,21 mln zł zysku w 2016 roku. Cały zeszłoroczny zysk przeznaczono na pokrycie strat z wcześniejszych lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadawca TTV ze wzrostem wpływów i zysku. Ma 70,3 mln zł kredytów od TVN

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ttv jest super
TTV to jedna najlepszych stacji podobnie jak TV PULS, Puls 2, TVN7 - lepsze nawet nie ma co porównywać ze śmieciowymi stacjami od Polsatu które oglądać się nie da nawet przez chwilę - zaraz pojawia się odruch przełączania tych śmieci programowych oferowanych przez najgłupszą i najbardziej szkodliwą bez względną grupę medialną...
16 11
odpowiedź
User
Luki83
Faktycznie, TTV naprawde da sie ogladac. Super alternatywa dla dużej „malej” czwórki. Tak trzymac.
16 10
odpowiedź
User
xxxx
TTV oglądam częściej niż stacje wielkiej czwórki razem wzięte ;D
15 10
odpowiedź
User
ama
"W spółce na etacie pracowało jedynie pięć osób".
Inspekcji Pracy nie można by tam wezwać?
23 8
odpowiedź
User
widz
Trzeba przyznać że ramówkę mają bardzo dobrą. Poza paroma programami które mi nie przypadły do gustu. Pewnie za jakiś czas powoli zacznie gonić tv 4 puls czy TVN 7 a może nawet jedynkę
15 10
odpowiedź