SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tuż przed Cannes Lions organizacja timeTo zwraca uwagę na problem molestowania w środowisku reklamy

Brytyjska organizacja timeTo na krótko przed rozpoczęciem festiwalu kreatywności Cannes Lions zainicjowała akcję, w której zwraca uwagę na problem molestowania seksualnego w branży marketingu i reklamy. 

Article

Akcja w szczególny sposób napiętnuje niewłaściwe zachowania mężczyzn wobec kobiet podczas różnego typu imprez i spotkań branżowych.

Osią kampanii jest spot pokazujący młodą kobietę, która chce wrócić taksówką z imprezy. Z offu dobiega jednak głos mężczyzny, prawdopodobnie jej przełożonego, który nachalnie namawia ją by zmieniła zdanie. Dziewczyna upiera się, że pojedzie sama do hotelu, jednak mężczyzna, nieproszony, wsiada do taksówki i nie pozwala jej odjechać samej. Sytuacja staje się dla bohaterki coraz mniej komfortowa.

Na koniec filmu pojawia się plansza z pytaniem „Where do you draw the line?” ("Gdzie wyznaczysz granicę?").

Dodatkowo w ramach akcji, w okolicach Cannes stanęły specjalne billboardy pokazujące przesłanie kampanii. Działania uzupełniają posty w social mediach oraz samplig gadżetów z hasłami z billboardów wśród uczestników festiwalu Cannes Lions.

Kampanię przygotowała agencja Lucky Generals.

Festiwal reklamowy Cannes Lions obędzie się w dniach 17-21 czerwca.

Dołącz do dyskusji: Tuż przed Cannes Lions organizacja timeTo zwraca uwagę na problem molestowania w środowisku reklamy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
by było jak kiedyś
Może niedługo w ogóle mężczyźni nie będą mogli nic powiedzieć do dziewczyn/kobiet z uwagi na rzekome molestowanie, strach pomyśleć co by się stało, gdyby dotknął choćby ręki dziewczyny. Niedługo to zmienią się zwyczaje i to dziewczyny/kobiety będą molestować mężczyzn, tym to się skończy. Te światowe trendy polegające na wywyższaniu płci żeńskiej ale zarazem zapewnianiu im ponadprzeciętnej ochrony prowadzą do tego, że marginalizuje się rola mężczyzn, stają się pomijani, niepotrzebni a później płeć żeńska sama się dziwi dlaczego nie ma mężczyzn, którzy by zabiegali o nie, starali się jak to bywało choćby w latach 60 i 70 jak w hollywoodzkich filmach - cóż a może powiedzmy w ten sposób - w ramach równouprawnienia to może dziewczyny powinny się starać o mężczyzn i oświadczać się - nikt tutaj nie miałby nic przeciwko. Im bardziej dziewczyny/kobiety będą rezygnować z kobiecości poprzez usilne próby bycia jak mężczyźni tym same sobie nagrabią i będą pretensje do całego świata tylko nie do siebie - to jest ich pięta achillesowa - nie umieją chodzić na kompromisy, mają roszczeniowe postawy, oczekują niesamowitych wymagań, którym trudno sprostać, nastawione są aby wyciągnąć wszystko co się da z mężczyzny, zdominować go a jak jeszcze pokusi się na zamanifestowanie jakiejś swojej męskości to pokazać mu palcem na drzwi, żeby się wyniósł. Feminizm zabija kobiety i ich kobiecość, formując w nich osobowości narcystyczno-psychopatyczne, nadmierną pewność siebie i hiper perfekcjonizm, który działa w jedną stronę - ona ma prawo oczekiwać i rościć sobie warunki ale od niej wymagać nic nie wolno. Wszystko wróci do normy jeśli mężczyznom pozwoli się być mężczyznami - odważnymi, przedsiębiorczymi, mającymi własne zdanie strategami a kobietom pozwoli się być kobietami - troskliwymi żonami, opiekuńczymi matkami - granie matce naturze na nosie niczego dobrego nie przyniesie.
odpowiedź