SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24.pl z 10,8 mln użytkowników. Polsatnews.pl przed TVP.info

W październiku portal TVN24.pl odwiedziło 10,8 mln internautów, Polsatnews.pl - 7,5 mln, a TVP.info - 5,2 mln.

Article

Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl w październiku br. portal TVN24.pl odwiedziło 10,78 mln użytkowników, czyli 37,18 proc. wszystkich internautów w Polsce.

Serwis od lat jest w czołówce najpopularniejszych witryn informacyjno-publicystycznych, w październiku br. w tej kategorii zanotował 9,81 mln użytkowników, wyprzedziły go jedynie Onet.pl (12,15 mln), WP.pl (10,95 mln) oraz Radiozet.pl (10,28 mln).

Od miesięcy na TVN24.pl niektóre dłuższe artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Natomiast pełne odcinki programów oraz streamingi TVN24 i TVN24 BiS wiosną ub.r. zostały przeniesione do płatnej oferty TVN24 GO. Grupa TVN Discovery Polska nie podaje, ilu internautów z niej korzysta.

Polsatnews.pl z 2,4 mln użytkowników więcej niż TVP.info

Z kolei Polsatnews.pl odwiedziło 7,55 mln internautów, co dało 26,05 proc. zasięgu. Portal ma 2,4 mln odwiedzających przewagi nad TVP.info, które zanotowało 5,15 mln użytkowników i 17,77 proc.

Polsatnews.pl od początku br. notuje duże wzrosty odwiedzalności, dzięki którym zdecydowanie wyprzedził TVP.info. Według poprzedniego badania Gemius/PBI w kwietniu br. pierwszy portal miał 5,02 mln użytkowników, a drugi - 3,89 mln.

Od połowy br. Polsat zacieśnia współpracę redakcyjną i reklamową z Grupą Interią przejętą od Bauer Media za 422 mln zł. W drugiej połowie sierpnia dziennikarz Polsatu i koordynator Polsatnews.pl Piotr Witwicki objął dodatkowo funkcję pełnomocnikiem zarządu Interii (kupionej niedawno przez Polsat) ds. informacji i publicystyki. Natomiast serwis informacyjny Interii zmienił nazwę z Fakty na Wydarzenia.

Z kolei portal TVP.info w listopadzie w strukturach Telewizji Polskiej wrócił do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, za nadzór nad serwisem zaczął odpowiadać Daniel Liszkiewicz, wiceszef publicystyki w TVP Info. Zlikwidowano funkcję redaktora naczelnego pełnioną przez Samuela Pereirę, przy czym Pereira nadal zarządza redakcją TVP.info.

Serwis Telewizji Republika zanotował 707,6 tys. użytkowników i 2,44 proc. zasięgu. Natomiast witryny Superstacji i Telewizji wPolsce miały zbyt małą odwiedzalność, żeby ich wyniki oszacowano w badaniu Mediapanel.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24.pl z 10,8 mln użytkowników. Polsatnews.pl przed TVP.info

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
Pereirze powinien pomóc komunista Rutke, wtedy byłby sukces tvp.info.
odpowiedź
User
R
Dlaczego bez info o liczbach odslon?
odpowiedź
User
O
Tragedia. Zero obiektywizmu.
odpowiedź