SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w rozmowach po "19.30". Nowa nazwa i prowadzący

Polityczne rozmowy nadawane po głównym wydaniu serwisu TVP1 “19.30” od wtorku zyskają nową nazwę i prowadzących - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wśród gospodarzy audycji “Pytanie dnia” znajdą się: Justyna Dobrosz-Oracz, Dorota Wysocka-Schnepf i Marek Czyż. 

Justyna Dobrosz-Oracz, fot. TVPJustyna Dobrosz-Oracz, fot. TVP

Program informacyjny “19.30” zadebiutował w TVP1 i TVP Info 21 grudnia ubiegłego roku i zastąpił emitowane od 1989 roku “Wiadomości”. Prowadzącymi są: Marek Czyż, Joanna Dunikowska-Paź, Zbigniew Łuczyński i Monika Sawka. Od 29 grudnia po zakończeniu głównego wydania “19.30” emitowano program publicystyczny “Gość 19.30”, będący uzupełnieniem programu. 

Od wtorku 2 kwietnia rozmowy polityczne będą ukazywały się pod nazwą “Pytanie dnia”. Prowadzącymi program będą Justyna Dobrosz-Oracz, Dorota Wysocka-Schnepf oraz Marek Czyż - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. “Pytanie dnia” ukazywać się będzie tylko w dni powszednie.

Do tej pory rozmowy z gośćmi po serwisie TVP1 prowadzili też inni prowadzący “19.30”, czyli Zbigniew Łuczyński, Joanna Dunikowska-Paź i Monika Sawka. 

Pierwszy, wtorkowy, program “Pytanie dnia” poprowadzi Dorota Wysocka-Schnepf, a jej gościem ma być Szymon Hołownia. 

Jak podaliśmy we wtorek, Wysocka-Schnepf z początkiem kwietnia pożegnała się z “Gazetą Wyborczą”, w której pracowała od 2016 roku. Od początku lutego ma swój program “Rozmowy niesymetryczne” w TVP Info. 

Justyna Dobrosz-Oracz pod koniec stycznia złożyła wypowiedzenie w “Gazecie Wyborczej” i przeszła do TVP. Od lutego na antenie kanału TVP Info prowadziła program publicystyczny “Gość Poranka”, który teraz opuszcza. 

Marek Czyż był jednym z pierwszych dziennikarzy zatrudnionych przez nowe władze TVP. 20 grudnia 2023 roku wydał oświadczenie o zmianach w TVP, które zostało wyemitowane w miejsce “Wiadomości” na antenie TVP1. Następnego dnia poprowadził pierwsze wydanie nowego programu informacyjnego “19.30”, zostając tym samym jednym z jego prowadzących. W lutym został prowadzącym autorskiego programu “Bez retuszu” w TVP Info.

Czytaj także: Znana dziennikarka przeszła z Kanału Sportowego do TVP

“19.30” za “Faktami” i “Wydarzeniami”

W lutym tego roku program “19.30” uplasował się na trzeciej pozycji wśród programów informacyjnych. Średnia widownia „19.30” w Jedynce, TVP Info i TVP Polonia w porównaniu do nadawanych w lutym ub.r. „Wiadomości” spadła o 37,07 proc. i wyniosła 1,69 mln osób (1,38 mln w TVP1, 247 tys. w TVP Info i 60 tys. w TVP Polonia).  Udział dziennika w zeszłym miesiącu wyniósł 13,60 proc. („Wiadomości” w lutym 2023 roku miały 20,62 proc.; wówczas serwis plasował się na miejscu drugim).

“19.30” znalazła się na trzecim miejscu również wśród widzów w wieku 16-49 lat z wynikiem 38 tys. widzów i 30,97 proc. względem „Wiadomości”. 
 

Dołącz do dyskusji: Zmiany w rozmowach po "19.30". Nowa nazwa i prowadzący

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sfsaa
Szybko poznali się na Paź :D niezły wyszedł PaźDZIERZ
odpowiedź
User
bison616
No i co, opozycja ma więcej czasu antenowego w tvp niż za pisu ?
odpowiedź
User
rtu
I dobrze, bo poza Czyżem reszta prowadzących 19:30 średnio radziła sobie jak prowadzący wywiady. Łuczyński to już w ogóle porażka.
odpowiedź