SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Riposta Jacka Kurskiego na zarzut posła PO, że w TVP nie ma pluralizmu, dżinglem w TVP Info (wideo)

TVP Info zaczęło emitować dżingiel autopromocyjny pokazujący, jak prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski na sejmowej komisji odpowiedział na uwagi posła PO Grzegorz Furgo dotyczące braku pluralizmu w programach publicystycznych TVP.

Od lewej: Grzegorz Furgo i Jacek KurskiArticle

Jacek Kurski w środę uczestniczył w posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu, w czasie którego dyskutowano nad sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Niektórzy z posłów PO i Nowoczesnej zarzucali mu, że za jego rządów zwolniono z TVP wielu dziennikarzy, a w programach informacyjnych i publicystycznych regularnie zdarzają się manipulacje i przekłamania, ponadto politycy obozu rządzącego są tam faworyzowani, a ci z opozycji nadmiernie krytykowani. Iwona Śledzińska-Katarasińska stwierdziła, że z tego powodu przestała przyjmować zaproszenia do TVP Info.

Takie zarzuty wyraził m.in. Grzegorz Furgo z PO. Na to Jacek Kurski zapytał go, co robił dwa dni wcześniej po godz. 20. Furgo przyznał, że był w programie TVP Info. Wtedy prezes PO zapytał posła, co robił o tej porze w zeszły piątek - i przypomniał mu, że gościł wtedy w „Forum” w TVP Info. - Jeżeli tak ma wyglądać opresja telewizji publicznej wobec opozycji, to nie minęły cztery dni, a pan dwa razy był w telewizji publicznej w porze największej oglądalności - skwitował to z uśmiechem Kurski

Ta wymiana zdań znalazła się w dżinglu autopromocyjnym pod hasłem „Wiesz więcej”, który w czwartek pojawił się na antenie TVP Info.

Przypomnijmy, że na początku br. TVP Info pokazywało kilka klipów autopromocyjnych z zabawnymi wypowiedziami szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Politycy PO zastanawiają się nad bojkotem TVP

Posłowie Platformy Obywatelskiej w ostatnich dniach ścierali się na korytarzach sejmowych z reporterem TVP Info Filipem Styczyńskim, który zadawał im pytania z tezą, np. kiedy Ewa Kopacz zrzeknie się mandatu poselskiego. Sławomir Nitras określił zachowanie dziennikarza jako gównarzerię i wytknął mu nieodpowiedni strój, natomiast paru innych posłów PO powiedziało mu, że jest tak naprawdę działaczem PiS.

W tym tygodniu w „Minęła dwudziesta” pokazano klip, w którym reakcje posłów PO na pytania Styczyńskiego zestawiono z ich wypowiedziami z końca ub. i początku br. ,w których sprzeciwiali się planowanym ograniczeniom w pracy dziennikarzy w Sejmie.

W marcu br. Marek Pyza w „Kwadransie politycznym” zasugerował w rozmowie z Małgorzatą Kidawą-Błońską, że Ewa Kopacz nie powinna uczestniczyć w pokazowym zasadzeniu drzew przez polityków tej partii, bo kojarzy się to z jej nieprawdziwą wypowiedzią, jakoby na miejscu katastrofy smoleńskiej śledczy przekopali ziemię na głębokość metra. Kidawa-Błońska, zadeklarowała, że nie będzie już przyjmować zaproszeń do programów Telewizji Polskiej i skierowała w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

W marcu posłowi PO Michałowi Szczerbie cofnięto zaproszenia do dwóch programów TVP Info i audycji radiowej Jedynki. Wydawca „Minęła dwudziesta” wyjaśnił Szczerbie, że przyczyną jest to, że nie chcą z nim dyskutować na wizji politycy PiS. Natomiast w połowie maja w „Woronicza 17” pokazano wulgarny wpis twitterowy dotyczący Hanny Gronkiewicz-Waltz, odpowiedzialna za to osoba została zawieszona.

Posłowie PO poważnie zastanawiają się nad bojkotowaniem programów Telewizji Polskiej, niedawno starali się przekonać do wspólnej akcji polityków innych partii opozycji sejmowej. - Jak na razie nie ma w tej sprawie konsensusu - powiedział nam Jan Grabiec na początku maja.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 199,7 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,38 proc.

Dołącz do dyskusji: Riposta Jacka Kurskiego na zarzut posła PO, że w TVP nie ma pluralizmu, dżinglem w TVP Info (wideo)

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Sprawa jest jasna. Kolejny "pożyteczny idiota" zrobił za listek figowy "pluralizmu" przychodząc do TVP. Naiwny jak dziewczyny z "N".
odpowiedź
User
adwokat
Politycy PO są zabawni. Urządzają jakieś bojkoty telewizji publicznej, a potem będą mówić, że TVP nie zaprasza POwców i jest nieobiektywna. A prawda jest taka, że telewizja publiczna w tej chwili stara się być pluralistyczna i zapraszać wszystkich, nawet opozycyjnych POwców, tylko sami POwcy chcą bojkotować TVP. Widać, że POwcom nie podoba się telewizja pluralistyczna i woleliby, żeby była wyłącznie proPOwska, żeby zapraszała samych POwców, a PiSiorom wstęp na Woronicza był wzbroniony. Do takiej TVP POwcy bardzo chętnie by przychodzili.
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Pamiętam ten pluralizm.
Pamiętam, gdy show Liza był w paśmie największej oglądalności, a Pospieszalskiego spychali coraz dalej. Pamiętam rozmowę Karoliny Lewickiej z ministrem Glińskim. Pamiętam kampanię prezydencką, gdzie Komorowski wyłaził nawet z lodówki, a Dudę przedstawiano w migawkach. Kto chce, niech sprawdzi.
Jeśli dla PO to jest pluralizm, to nigdy więcej pluralizmu!
odpowiedź