SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info na początku 2018 roku zmieni oprawę, nowe studio wspólnie z „Wiadomościami”

Telewizja Polska w 2018 roku planuje wprowadzić duże zmiany w TVP Info - stacja zyska nowe studio i wystrój oraz rozpocznie emisję w Full HD. - W stulecie odzyskania niepodległości wejdziemy z nowym wielkim kanałem informacyjnym - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Jacek Kurski, prezes TVP - fot. akpaArticle

Obecnie Telewizja Polska jest na etapie planowania rebrandingu kanału. - To wszystko wiąże się z nową ramówką, nową scenografią, przebudową studia oraz podniesieniem rozdzielności do Full HD całego TVP Info, które będzie możliwe na przełomie roku - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

- Nowe wielkie TVP Info ruszy od przyszłego roku, tak byśmy w stulecie odzyskania niepodległości weszli z nowym wielkim kanałem informacyjnym TVP Info - dodaje Kurski.

Prezes TVP informuje, że nowe studio TVP Info powstanie w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy placu Powstańców w centrum Warszawy (mieszą się tam redakcje TVP Info i programów informacyjnych TVP). - W jednej 250-metrowej wspólnej przestrzeni Info i „Wiadomości” - zapowiedział Kurski.

Jego zdaniem oprawa kanału zdecydowanie wymaga unowocześnienia. - Konieczne są inwestycje w oprawę i wizualizacje newsów. To, co mamy w Info i „Wiadomościach”, jest słabe i odbiega jakością od konkurencji - ocenił.

Przypomnijmy, że od końca sierpnia br. główne wydanie „Wiadomości” i „Panoramy” oraz „Teleexpressu” są emitowane również w TVP Info. Newsowy kanał TVP zaczął nadawać w wysokiej rozdzielczości od końca września ub.r. Na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zajął on wówczas miejsce stacji TVP Polonia, która w DVB-T była dostępny do lipca ub.r.

Pod koniec lipca br. Telewizja Polska zawarła umowę pożyczki 800 mln zł ze Skarbu Państwa. Od razu dostała 200 mln zł, dalsze 300 mln zł może otrzymać w listopadzie br., a resztę kwoty pożyczki - w 2018 i 2019 roku.

Jacek Kurski i wiceprezes TVP Maciej Stanecki zapowiedzieli, że połowa pożyczonych środków ma zostać przeznaczona na rozwój technologiczny nadawcy.

Sporo pieniędzy ma też trafić do oddziałów regionalnych firmy. - Te ośrodki są w stanie wegetatywnym. Przy większych pieniądzach będą pierwszym beneficjentem. Już poprosiłem o plany inwestycyjne na 150 mln zł. Za 10 mln zł na ośrodek już coś można kupić - powiedział Kurski „Gazecie Polskiej”. - Najważniejsze jest jednak, aby miały one pomysł na kontent - zaznaczył.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła 1,47 mld zł (6,8 proc. mniej niż rok wcześniej), 1,65 mld zł kosztów operacyjnych (po wzroście w skali roku o 8,2 proc.) oraz 176,7 mln zł straty netto.

W sprawozdaniu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji spółka podała, że w 2016 roku zanotowała 872 mln zł wpływów reklamowych (o 5,4 proc. mniej niż rok wcześniej) i 365,5 mln zł z abonamentu radiowo-telewizyjnego (o 9,6 proc. mniej niż w 2015 roku). Z kolei od stycznia do lipca br. miała 27 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP Info na początku 2018 roku zmieni oprawę, nowe studio wspólnie z „Wiadomościami”

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
bieda w kraju a TVP na bogato...
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Prymitywna propaganda goebbelsowska. TVPiS - dno i cztery metry mułu.
odpowiedź
User
Pippaworo
Jaki prezes taka telewizja. Studiem i Wiadomościami to podniecać się powinni ich wydawcy i co najwyżej szef programu, a nie prezes TVP którego funkcja jest dalece odmienna i sprowadza się do zarządzania całą telewizją a nie skakania nad TVP Info będące drobnym elementem dużej spółki jaką jest TVP.
Niech się kurski przeprowadzi do jakiejś cuchnącej kanciapy na placu, na -1 dać mu norę i niech tam skleja newsy zgodne z jego wizją.
odpowiedź