SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP w bazie wojskowej zorganizuje koncert „dla obrońców polskich granic”

Telewizja Polska w jednej z baz Wojska Polskiego zorganizuje „wielki koncert poparcia dla obrońców polskich granic” - zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski. Koncert będzie można obejrzeć 5 grudnia o godz. 18 w TVP1.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, fot. AKPA Article

Jacek Kurski zaznaczył, że w koncercie wystąpią także „europejskie gwiazdy”. Nie wskazał, gdzie konkretnie odbędzie się wydarzenie i czy będzie transmitowane na żywo.

- Wczoraj start TVP World, wkrótce koncert dla żołnierzy. Telewizja Polska #MuremZaPolskimMundurem Zapraszamy! - dodał Kurski.

Akcja „#MuremZaPolskimMundurem” trwa od kilku tygodni, gdy zaostrzyła się sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, którą próbują przekroczyć grupy migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki sprowadzone na zaproszenie białoruskich władz. W ostatnich dniach w programach informacyjnych Telewizji Polskiej wiele razy opisywano, jak Polacy wspierają funkcjonariuszy polskich służb mundurowych, którzy pracują przy zabezpieczeniu granicy.

Z kolei radiowa Jedynka w bieżącym tygodniu zaczęła akcję „Piosenki dla żołnierzy”, w ramach której słuchacze dzwoniąc pod specjalny numer mogą zamówić utwór i przesłać dedykację lub wyrazy wsparcia dla polskich służb mundurowych. Wybrane piosenki z dedykacjami zostaną nadane w najbliższą niedzielę w specjalnym wydaniu audycji „Piosenki na życzenie”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. średnia widownia minutowa TVP1 wynosiła 535 365 widzów, a udział w rynku oglądalności - 9,06 proc., po wzroście o 3 proc. rok do roku.

TVP planuje 3,2 mld zł wpływów i 250 mln zł straty

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

Na koniec ub.r. w Telewizji Polskiej było 2 867 pracowników etatowych, o 42 więcej niż rok wcześniej. Każdy zarabiał średnio 9 832 zł brutto (bez nagród i odpraw), wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

W planie finansowym na br. TVP zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Rentowność nadawcy obniżą m.in. koszty obsługi Euro 2020 i igrzysk oraz uruchomienia nowych stacji.

W br. Telewizja Polska otrzymała kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Ustawa budżetowa, w której zapisano łącznie 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP, Polskiego Radia i publicznych rozgłośni regionalnych, została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia.

W pierwszej połowie br. Telewizja Polska osiągnęła ponad 80 mln zł zysku netto przy 1,5 mld zł przychodów. Z reklam i sponsoringu zarabia mniej niż planowała, zwiększyła zatrudnienie, przy czym tylko w swojej centrali.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP w bazie wojskowej zorganizuje koncert „dla obrońców polskich granic”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasnolud
"Chabry z poligonu" niech będą! I Jeszcze "Witaj Zosieńko! Otwórz okienko! Na wsooodnią stronę!". I "Przyjedź mamo na przysięgę!". Aż łza się w oku kręci....
26 4
odpowiedź
User
nn
Jak w 1939 r. Nikt się nie bał Niemców bo jedyne nad czym panowała władza to propaganda. Jak to się skończyło to wszyscy wiemy.
22 12
odpowiedź
User
Pułkownik Walter Kurtz
Będą króliczki playboya jak w Czasie apokalipsy? 😉
17 11
odpowiedź