SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP planuje na głównych antenach minimum 836 godz. produkcji z regionów

Władze Telewizji Polskiej ustaliły, że w przyszłym roku w TVP1, TVP2 i TVP Polonia zostanie wyemitowanych przynajmniej 836 godz. produkcji zrealizowanych przez jej ośrodki regionalne - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. akpaArticle

Zgodnie z uchwałą prezesa Telewizji Polskiej w 2023 roku z ośrodków regionalnych na trzy anteny ogólnopolskie nadawcy trafi minimum 836 godzin treści, z czego 381 w TVP1, 380 w TVP Polonia, a 75 w TVP2.

Najwięcej takich treści ma pochodzić od TVP3 Wrocław - minimum 309 godzin, z czego 200 godzin w TVP Polonia, a 108 w TVP1. Dla krakowskiego ośrodka dolny limit wyznaczono na 247 godzin (62 godz. w TVP1, 50 w TVP2, 35 w TVP Polonia), dla lubelskiego - na 126 godzin (113 godz. w TVP1), dla katowickiego - na 50 godzin (27 godz. w TVP1, 20 w TVP Polonia), dla bydgoskiego - 35 godzin (30 godz. w TVP Polonia), dla warszawskiego - 32 godziny (18 godz. w TVP1, 12 godz. w TVP Polonia), a dla szczecińskiego - 30,5 godziny (20 godz. w TVP Polonia, 10 godz. w TVP1).

Natomiast od TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie to jedynie 3,5 godziny treści, w przypadku TVP3 Opole - 8,5 godzin, a w przypadku TVP3 Olsztyn - 9 godzin.

Prezes TVP uchwałę w tej sprawie podjął w pierwszej połowie września, a w połowie października pozytywnie zaopiniowała to rada nadzorcza spółki. Ośrodki regionalne przygotowują na główne anteny TVP niektóre programy edukacyjne czy rozrywkowe.

Decyzję władz Telewizji Polskiej w tej sprawie musi zaakceptować Rada Mediów Narodowych. Według informacji Wirtualnemedia.pl zajmie się tym na posiedzeniu we wtorek w przyszłym tygodniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP planuje na głównych antenach minimum 836 godz. produkcji z regionów

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Lodzki nuc nie bedzie robil? Bardzo dobrze bo jakością nie zachwyca.
odpowiedź
User
Mikolaj
Przestań kłamać i udawać. Nie idzie tego oglądać.


Ale do kogo personalnie pijesz? Ten post wklejasz niezmiennie od wielu miesięcy na zmiane z flaszkami z olejem i pochwałami wszelkiej maści pod adresem TVN.
odpowiedź
User
AntyGrochek
Przestań kłamać i udawać. Nie idzie tego oglądać.


Ale do kogo personalnie pijesz? Ten post wklejasz niezmiennie od wielu miesięcy na zmiane z flaszkami z olejem i pochwałami wszelkiej maści pod adresem TVN.

Typ ma pewnie płacone za hejtowanie bo sam z siebie by raczej codziennie nie wydalał tyle hejtu. W dodatku pisze tak jakby dopiero się uczył polskich zaimków i mu to nie wychodziło. Żałosny typ.
odpowiedź