SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP chce kupić system do zarządzania podróżami służbowymi, zaczęła konsultacje

Telewizja Polska przygotowuje się do przetargu na kompleksowy system zarządzania podróżami służbowymi jej pracowników. Na razie ogłosiła wstępne konsultacje rynkowe w tym zakresie.

fot. akpaArticle

W ogłoszeniu o konsultacjach napisano, że system zarządzania ma działać w systemie SAP i składać się z dwóch głównych części: zarządzania podróżami służbowymi (m.in. z poziomu aplikacji mobilnych) oraz kosztami zakupu usług w tym zakresie.

W ramach konsultacji Telewizja Polska chce pozyskać informacje m.in. o dostępnych rozwiązaniach technologicznych i modelach licencyjnych, oferowanych funkcjonalnościach oraz szacunkowych kosztach licencji, wdrożenia i utrzymania poszczególnych części systemu.

Podmioty do udziału w konsultacjach mogą zgłaszać się do 18 marca.

TVP ma 2,8 tys. pracowników etatowych

W 2019 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia ub.r. zgodnie z nowelizacją ustawy abonamentowej, która weszła w życie w marcu, minister finansów przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu obligacje skarbowe o wartości 1,95 mld zł. 5 maja zostały one zasymilowane z inną serią obligacji, tak żeby minister finansów mógł je wykupić. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w ramach tegorocznej rekompensaty TVP dostała 1,71 mld zł, Polskie Radio - 119,2 mln zł, a regionalne ośrodki radiowe - 119,3 mln zł.

Głównie dzięki tej rekompensacie w pierwszej połowie ub.r. Telewizja Polska zanotowała 936,5 mln zł zysku netto. Przychody spółki wyniosły 2,27 mld zł, z czego 1,8 mld zł pochodziło z abonamentu i rekompensaty abonamentowej, natomiast wpływy z reklamy spadły rok do roku o 21 proc.

Pod koniec stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 rok. Zapisano w niej, że Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają z budżetu państwa do 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu rtv.

Jak informowaliśmy w czwartek, minister finansów w imieniu Skarbu Państwa w przyszłym tygodniu przekaże TVP, Polskiemu Radiu i 17 regionalnym rozgłośniom publicznym obligacje skarbowe w łącznej kwocie 650 mln zł, które potem wykupi. To pierwsza transza tegorocznej rekompensaty.

Dołącz do dyskusji: TVP chce kupić system do zarządzania podróżami służbowymi, zaczęła konsultacje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
No proszę podróże, restauracje, hotele się marzą na koszt suwerena- kolejne naplucue w twarz.
odpowiedź