SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP zacieśnia współpracę z PKOl

Telewizja Polska i Polski Komitet Olimpijski zawarły porozumienie o współpracy. Jest ono wstępem do podpisania umów dotyczących szczegółowych obszarów współdziałania.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Porozumienie zostało podpisane podczas poniedziałkowej gali 95-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego przez prezesa Telewizji Polskiej Juliusza Braun oraz prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego.

- To porozumienie jest ogólne, wyraża obustronną  wolę wszechstronnej współpracy - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP. - Przewiduje jednak także podpisanie w najbliższym czasie szeregu umów szczegółowych dotyczących w szczególności różnych form promowania idei olimpijskiej, przygotowań polskich sportowców do igrzysk olimpijskich, imprez organizowanych przez PKOL, produkcji audycji telewizyjnych poświęconych tym zagadnieniom - dodaje.

Telewizja Polska od lat 60. XX wieku transmituje letnie i zimowe igrzyska olimpijskie. Publiczny nadawca posiada już prawa do najbliższych letnich igrzysk olimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro. Natomiast sprzedaż praw do zimowej olimpiady, która w 2018 roku zorganizowana zostanie w koreańskim Durbanie, jeszcze się nie rozpoczęła. - TVP będzie o nie walczyć - w ramach wspólnej oferty EBU - informuje Rakowiecki.

8-minutowy reportaż z gali 95-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego kanał TVP Sport pokaże we wtorek 16 grudnia o 19.50. Z kolei 25-minutowy reportaż z wydarzenia widzowie TVP Sport zobaczą 25 grudnia o 18.55.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP zacieśnia współpracę z PKOl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl