SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP1 wprowadza na antenę program muzyczny „O! Polskie Przeboje”. "Połączenie celebrity show i talent show"

W drugiej połowie września br. na antenie TVP1 znajdzie się prawdopodobnie nowy program muzyczny „O! Polskie Przeboje” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Ten program ma sprawić, że widzowie będą żyli polskimi piosenkami i opolskim festiwalem nie tylko wtedy, gdy on się odbywa, ale przez cały rok - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Radek Kobiałko, reżyser i pomysłodawca projektu.

Festiwal w Opolu, fot. akpaFestiwal w Opolu, fot. akpa

- Program „O! Polskie Przeboje” będzie nadawany w każdą sobotę - w paśmie prime time tuż przed głównym wydaniem „Wiadomości” w telewizyjnej Jedynce. Będzie miał formułę połączonych celebrity show i talent show, w każdym odcinku będą występy na żywo, a rywalizacja będzie oceniana przez jurorów - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Maciej Pawlicki, który jest producentem programu.

- Mamy nadzieję, że nasz program będzie rozwijał się z tygodnia na tydzień i im bliżej opolskiego festiwalu, tym więcej będzie spektakularnych wydarzeń: odkrywanie kolejnych nominacji do SuperJedynek, przeprowadzanie kolejnych stopni eliminacji do koncertu SuperPremier oraz Debiutów. Chcemy sprawić, aby telewizyjna Jedynka przez cały rok żyła polską piosenką i jej najważniejszym festiwalem. Po festiwalu będziemy obserwować poczynania artystów, którzy pojawili się na opolskiej scenie, a po wakacjach zaczniemy przygotowywać widzów do kolejnej edycji festiwalu - podkreśla Radek Kobiałko.

Program „O! Polskie Przeboje” ma pomóc w promocji polskiej muzyki.

- Chcemy pokazać innym mediom, że warto promować polskich artystów i warto prezentować polskie piosenki. Mamy nadzieję, że będzie to także przeciwwaga dla tego, co dzieje się na antenach komercyjnych mediów, które bardziej skupiają się na plotkach na temat artystów niż na temat tego, co ci artyści rzeczywiście robią. Dlatego w jednym z bloków naszego programu artyści będą mieli możliwość sprostowania nieprawdziwych informacji, jakie na ich temat krążą w mediach - zapowiada Radek Kobiałko.

Maciej Pawlicki, producent programu podkreśla, że obecne przepisy prawne sprawiają, iż polska muzyka spychana jest na margines i np. w rozgłośniach radiowych jest ona prezentowana przede wszystkim w godzinach nocnych, a w stacjach telewizyjnych jej prawie w ogóle nie ma. - Program „O! Polskie Przeboje” ma przywrócić odpowiednią rangę polskiej muzyce i sprawić, że znajdzie ona trwałe miejsce na antenie telewizji publicznej, da polskiej piosence tlen, przywróci rynek dla polskich twórców, będzie wielką promocjach polskiej kultury - mówi Pawlicki.
 
W tej chwili trwają prace nad ostatecznym zamknięciem koncepcji i budżetu programu.

- Jesteśmy w trakcie intensywnych rozmów z TVP1 i zarządem TVP. Myślę, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pierwszy odcinek programu „O! Polskie Przeboje” widzowie TVP1 zobaczą w drugiej połowie września - zapowiada Maciej Pawlicki.

Tytuł programu nawiązuje do tytułu wydanej przez Polskie Radio pięciopłytowej składanki „O! Polskie Piosenki - 35 lat”, na której znalazły się największe polskie przeboje wylansowane na opolskiej scenie. Program „O! Polskie Przeboje” będzie pokazywany co tydzień. Będzie się składał z kilku bloków (nazwy robocze), m.in.:

„Scena 100 proc. na żywo” - regułą ma być to, że każdy występ będzie zagrany 100 proc. live. Występy będą oceniane przez jurorów;

„Prawda czy fałsz” - w tym bloku będą dementowane lub potwierdzane plotki o śpiewających artystach przez samych artystów;

„O! Pole do popisu"- w tym bloku znajdą się „perełki” związane z polską piosenką, pochodzące z archiwów TVP - muzyka, rozmowy, zdarzenia - z festiwali i nie tylko;

„Tajemnice przeboju” - historia powstawania znanej piosenki, jego interpretacja przez autorów, nieznane fakty, jaki wpływ wywarła na życie wykonawcy itp.

- Program będzie realizowany w jednym miejscu, ale bardzo chcielibyśmy współpracy z ośrodkami regionalnymi TVP i na pewno poważnym jego partnerem, naturalnym, będzie miasto Opole, czyli gospodarz festiwalu - mówi Radek Kobiałko.

Twórcy programu na razie nie zdradzają nazwiska osoby, która go poprowadzi. Wiadomo tylko, że pod uwagę branych jest na razie kilku kandydatów.

Warto przypomnieć, że wprowadzenie na antenę TVP1 nowego programu muzycznego zapowiadał w czerwcu br. prezes TVP Jacek Kurski podczas konferencji prasowej towarzyszącej tegorocznemu festiwalowi w Opolu. Mówił wtedy, że w sferze rozrywki muzycznej program „O! Polskie Przeboje” ma być okrętem flagowym telewizji publicznej.

Pod koniec czerwca br. informowaliśmy, że zarząd Telewizji Polskiej chce, aby uczestnicy Festiwalu w Opolu oraz kandydaci do krajowych preselekcji Konkursu Piosenki Eurowizji byli wybierani w regionalnych eliminacjach. Program „O! Polskie Przeboje” będzie realizacją pierwszego planu. Na razie nie wiadomo nic na temat tego, czy powstanie format, w czasie którego wybierani będą uczestnicy Konkursu Piosenki Eurowizji.

Dołącz do dyskusji: TVP1 wprowadza na antenę program muzyczny „O! Polskie Przeboje”. "Połączenie celebrity show i talent show"

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ccc
No wszystko super, tylko to nie jest program do puszczania przed "Wiadomościami".
odpowiedź
User
zed
No wszystko super, tylko to nie jest program do puszczania przed "Wiadomościami".

Czemu? Może jak ciemny lud się trochę rozerwie to później wszystko kupi.
odpowiedź
User
Neo
Wreszcie po wielu miesiącach można coś pozytywnego napisać o TVP. Moim zdaniem, to świetny pomysł i idea aby promować polską muzykę i polskich artystów. Jedynie czego się obawiam to skład jury. Powód? Trudno będzie znaleźć wyraziste osobowości polskiej estrady, które będą swoim dorobkiem oraz nazwiskiem chcieli promować logo "dobrej zmiany". Ale pomysł dobry. Jedyny w Jedynce.
odpowiedź