SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP3 bez rewolucji. Ośrodki nie dostaną więcej czasu antenowego

Telewizja Polska wycofała się z planów wydłużenia pasm oddziałów regionalnych do 16 godzin dziennie, co miało nastąpić wiosną tego roku - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Był to pomysł poprzedniego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego.

fot. akpa Article

- W TVP3 zostajemy przy dotychczasowej ramówce, a zatem wiosenna będzie analogiczna do zimowej - mówi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik prasowa TVP - Łącznie pasma własne ośrodków terenowych to sześć godzin programu codziennie - podkreśla.

Od stycznia br. TVP Regionalna zmieniła nazwę na TVP3, a w paśmie oddziałów TVP pojawiły się poranne bloki na żywo nadawane między 7.00 a 8.15, a także wydłużono bok popołudniowo-wieczorny -  trwa on teraz od 17.30 do 22.15, czyli pół godziny dłużej niż wcześniej. To były pierwsze zmiany jakie wprowadzono w związku z ogłoszoną przez poprzedniego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego reformą telewizji regionalnej. 8 stycznia br. w fotelu szefa spółki zastąpił go Jacek Kurski.

Większe zmiany w oddziałach regionalnych miały wejść w życie wiosną br. Wtedy każda z 16 anten regionalnych miała zacząć nadawać po 16 godzin programu regionalno-lokalnego w ramach koncepcji 6+6+4. Złożyłyby się na to dwa 6-godzinne bloki programowe (nadawane od 7.00 do 13.00 i od 13.00 do 19.00) i jeden 4-godzinny (19.00-23.00).

6-godzinny blok miał być we fragmentach powtarzany w pozostałych pasmach. Jako kręgosłup nowego układu ramówki planowano nadawany co godzinę flesz informacyjny. Miał on być tworzony w ramach koncepcji Mojo, czyli dziennikarstwa mobilnego. Reporterzy realizowaliby materiały i relacje za pomocą zakupionych iPhone’ów 6s i iPadów Pro - w styczniu br. przeszkolono z Mojo dziennikarzy z poszczególnych ośrodków TVP.

Zmiany w oddziałach regionalnych miały wejść zasadniczo od marca, ale dano czas na ich wprowadzenie wszystkim ośrodkom do końca ramówki wiosennej. Nie wszyscy pracownicy wierzyli, że założenia zaproponowanej reformy telewizji regionalnej były do końca realne.

 - O ile z dziennikarzami byłby mniejszy problem to technicznie mogłaby to być klęska. Już teraz przekraczane są przepisy czasu pracy studia, na niektóre stanowiska obsługi studia nie ma zmienników, brakuje zestawów montażowych - mówi nam osoba z jednego z ośrodków. I dodaje: - Pewnie jakoś byśmy dali radę, ale byłaby to raczej zapchajdziura, a nie porządny program.

Jednak poprzedni prezes Janusz Daszczyński zapowiedział w grudniu ub.r., że w pierwszym etapie zmian, wprowadzonym od stycznia br., ośrodki terenowe otrzymają dodatkowo 15 mln zł na funkcjonowanie, a następnie ich budżet w tym roku powiększy się o kolejne 21 mln zł. Zwiększyć się miało też w nich zatrudnienie.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu br. średni udział TVP3 w rynku wyniósł 1,02 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP3 bez rewolucji. Ośrodki nie dostaną więcej czasu antenowego

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NiePatriota
Przecież wiadomo, że regiony to nie obiekt zainteresowania (polityka) Kurskiego ;) Co oni tam mogą?
48 14
odpowiedź
User
Ex
Było do przwidzenia, chcą więcej pieniędzy a nawet nie potrafią zrobić porządnego programu lokalnej telewizji. Abonament powinien być ograniczony do mininum 5zł na miesiąc od każdej osoby lub zlikwidowany całkowicie.
33 22
odpowiedź
User
Trener II klasy Jarząbek
TVP 3 to podwórkowa telewizja dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych... i ich rodzin. z odbiornikami w remizach. Śmiech na sali. A kto to ogląda ?
33 33
odpowiedź
User
esdupek
Zaorać te ośrodki. Ich istnienie jest jedynie potrzebne lokalnym działaczom partii. No, a teraz nominatom SDP, któzy aż przestępują z nogi na noge, aby nimi kierować. Ku chwale SDPiS!
25 31
odpowiedź
User
San Martin
TVP nadaje i będzie nadawać wyłącznie z Nowogrodzkiej. I tyle!
32 14
odpowiedź