SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych zatwierdziła szefową TVP3 Białystok. Bez decyzji w sprawie TVP3 Kielce

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych zatwierdziła na stanowisku dyrektora TVP3 Białystok Agnieszkę Giełażyn-Sasimowicz. Członkowie RMN mieli jeszcze podjąć podobną decyzję odnośnie szefa TVP3 Kielce, ale do głosowania nie doszło.

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, fot. TVP3 BiałystokAgnieszka Giełażyn-Sasimowicz, fot. TVP3 Białystok

Zaraz po objęciu stanowiska prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz zdymisjonował z funkcji dyrektora TVP3 Białystok Eugeniusza Szpakowskiego, który kierował ośrodkiem od lutego 2016 roku. - Proszę zobaczyć, ile mam lat. Mam 69. Zaproponowano mi współpracę z ośrodkiem, ale i tak pan napisze, co pan zechce - powiedział białostockiej „Gazecie Wyborczej”.

Jeszcze we wrześniu 2022 roku szef TVP zdecydował, że powierzy obowiązki dyrektor TVP3 Białystok Agnieszce Giełażyn-Sasimowicz, wcześniej dziennikarce TVP i rzeczniczce miejscowego oddziału Wód Polskich. Pod koniec stycznia prezes Matyszkowicz zwrócił się do RMN o zatwierdzenie tej nominacji. We wtorek Rada Mediów Narodowych z Krzysztofem Czabańskim na czele zgodziła się na to.

Zmiana na stanowisku dyrektora TVP3 Kielce?

Podczas wtorkowego posiedzenia miało dojść do analogicznego głosowania w sprawie dyrektora TVP3 Kielce. Już pod koniec listopada 2021 roku ówczesny prezes TVP Jacek Kurski i Matyszkowicz, który był wówczas członkiem zarządu nadawcy publicznego, wnioskowali do RMN o zatwierdzenie Przemysława Predygiera na stanowisko szefa TVP3 Kielce. Predygier to aktor, reżyser i producent teatralny. Na pierwszą kadencję w roli szefa TVP3 Kielce został powołany w marcu 2016 roku.

- Przewodniczący Czabański poinformował, że Telewizja Polska nie podtrzymała tego wniosku. Miała do tego prawo. Ponieważ my podejmujemy decyzje na wniosek TVP, to nie zostało to poddane pod głosowanie, ani dyskusję. Nie wyjaśniono konkretnych powodów takiej decyzji – informuje Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od rozpoczęcia rządów na Woronicza prezes Matyszkowicz poza dyrektorem TVP3 Białystok, odwołał m.in. dyrektora TVP3 Katowice Macieja Wojciechowskiego, dyrektora programowego TVP Krystiana Kuczkowskiego, szefa Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych Łukasza Gresztę, szefa Centrum Usług Produkcyjnych Bartłomieja Wnęka, szefa TVP3 Pawła Gajewskiego, dyrektora Ośrodka Inwestycji i Transportu TVP Jarosława Ściska. Z firmą pożegnał się też Stanisław Bortkiewicz, dyrektor biura spraw korporacyjnych TVP, „prawa ręka” Kurskiego na Woronicza. Z kolei żona byłego prezesa Joanna Kurska złożyła wypowiedzenie.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych zatwierdziła szefową TVP3 Białystok. Bez decyzji w sprawie TVP3 Kielce

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia S
Ciekawe przed kim musiała klękać...
odpowiedź
User
Art
TVP Białystok to wyłącznie pisowska propaganda. Ich program "informacyjny" to nieustanne pokazywanie pisowskich kacyków jeżdżących po okolicy z kartonowymi czekami. Oglądam to coś prawie codziennie i jeszcze nie zdarzyło mi się widzieć newsa na temat osób rządzących miastem, czyli radnych i prezydenta. Oni najwyraźniej nic nie robią, nic nie mówią, nigdzie nie jeżdżą i pod żadnym pomnikiem kwiatów nie składają. A nie, przepraszam, nazwisko prezydenta raz padło - przy okazji relacji z jakiegoś protestu, że droga jest w złym stanie :D
odpowiedź
User
jan
ciekawe kogo to córeczka lub ....
odpowiedź