SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter ma 217 mln użytkowników. Zwiększył wpływy, ograniczył roczną stratę

Liczba aktywnych dziennych użytkowników Twittera na koniec 2021 roku wynosi 217 milionów, co oznacza wzrost o 13 procent rocznie. W ostatnim kwartale ubiegłego roku  serwisowi przybyło 6 milionów aktywnych dziennych użytkowników. Przychody za 2021 rok wyniosły 5,08 mld dolarów, w czwartym kwartale 1,57 mld dol.

Fot. PixabayArticle

Na koniec 2021 Twitter miał 38 milionów  aktywnych dziennych użytkowników w Stanach Zjednoczonych i kolejne 179 milionów na rynkach międzynarodowych.

Zobacz: Jack Dorsey, prezes Twittera i Square, przejmuje australijską firmę Afterpay

Rok wcześniej z platformy codziennie korzystało 37 mln internautów w USA, a w pozostałych krajach - 155 mln.

Przychody Twittera w górę

Łączne przychody Twittera w czwartym kwartale 2021 roku wyniosły 1,57 mld dolarów, podczas gdy prognozy analityków wynosiły 1,58 mld dol. Przychody w USA wyniosły 885 mln dolarów, co oznacza wzrost o 21 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łączne przychody z rynków poza USA wyniosły 663 mln dolarów, co oznacza wzrost o 23 proc. w skali roku.

W czwartym kwartale zysk operacyjny Twittera wyniósł 167 mln dol. przy marży na poziomie 11 proc., w porównaniu z 252 mln dol. i marżą operacyjną na poziomie 20 proc.  w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł 182 mln dolarów, 22 centy na akcję.

Twitter, z którego niedawno odszedł współzałożyciel i były dyrektor generalny Jack Dorsey, zarobił w ostatnim kwartale ubiegłego roku 33 centy na akcję, w porównaniu do 38 centów rok wcześniej. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 35 centów na akcję.

Przychody reklamowe Twittera wzrosły o 22 proc. rdr., do 1,41 mld dolarów; analitycy spodziewali się 1,42 mld dolarów.

Zobacz: Twitter zapłacił gigantyczne odszkodowanie inwestorom

Przychody za rok 2021 wyniosły 5,08 mld dolarów, co oznacza wzrost o 37 proc. w porównaniu z 2020. Strata operacyjna w 2021 r. wyniosła 493 mln dol., marża operacyjna była na ujemnym poziomie -10 proc. w związku z jednorazowym odpisem na sumę 766 mln dolarów na postępowania sądowe.

Zobacz: Twitter walczy z presją rządów. Żądania usunięcia treści autorstwa 199 dziennikarzy i mediów

Kurs akcji Twittera w czwartek po ogłoszeniu raportu finansowego idzie w górę o ponad 5 proc., po południu czasu polskiego wynosił 37,83 dol. za akcję,

 

Jesienią ubiegłego roku ze stanowiskiem CEO Twittera pożegnał się Jack Dorsey. Rada dyrektorów jednogłośnie wyznaczyła w trybie natychmiastowym Paraga Agrawala na stanowisko CEO. Nowym przewodniczącym rady nadzorczej został Bret Taylor (zastąpi Patricka Pichette'a, który pozostanie członkiem rady oraz pokieruje komisją ds. audytu).

 

Dołącz do dyskusji: Twitter ma 217 mln użytkowników. Zwiększył wpływy, ograniczył roczną stratę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
New user
Właściwie nie da się przeglądać postów TT bez zalogowania (dostępne są tylko najnowsze). Miestety wiadomo jak skończy się taka strategia.
odpowiedź