SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twórca „Naszej Legii” Wiesław Giler patronem trybuny prasowej na stadionie Legii Warszawa

Legia Warszawa nadała trybunie prasowej swojego stadionu imię Wiesława Gilera, twórcy i przez 10 lat redaktora naczelnego tygodnika „Nasza Legia”. Na stadionie zostanie też odsłonięta informująca o tym tablica.

fot. legia.comArticle

Założony i kierowany przez Wiesława Gilera tygodnik „Nasza Legia” ukazywał się w latach 1997-2007. Był pierwszym pismem w szerokiej, ogólnokrajowej dystrybucji poświęconym jednemu klubowi. Ogółem ukazało się 559 jego wydań.

Potem tytuł przejęła Grupa ITI (ówczesny właściciel Legii) i przekształciła go w miesięcznik. Jego ostatni numer ukazał się w 2013 roku.

- Wiesław Giler urodził się 1 lipca 1954 roku w Warszawie. Postrzegany był zawsze jako poważny biznesmen, a ludzie wiedzieli o nim, że był oddanym kibicem Legii. Pomagał najbiedniejszym, wspierał finansowo wszystkie akcje związane z tym, by na stadionie Jego ukochanego klubu było radośnie i kolorowo. Ale nie tylko. Był także lokalnym patriotą. Wspierał chłopców, którzy amatorsko grali w piłkę na praskich podwórkach. Nie zakładał garnituru na mecz, był zawsze sobą. Zakładał skórę, wsiadał na motocykl i sunął z Pragi na Ujazdów. Zawsze chodził uśmiechnięty i dumny, że kibicuje najlepszemu klubowi w Polsce - opisano Wiesława Gilera w komunikacie prasowym Legii Warszawa.

Giler nie był zawodowym dziennikarzem, zarządzał własną siecią sklepów spożywczych Pelcowizna. Zmarł 2 lutego 2010 roku po długiej chorobie.

Odsłonięcie tablicy Wiesława Gilera i nadanie trybunie prasowej Legii jego imienia zaplanowano w najbliższą sobotę o godz. 17:30, przed meczem Legii z Pogonią Szczecin.

W komunikacie klubu wyliczono, że za czasów Wiesława Gilera z „Naszą Legią” związani byli następujący dziennikarze, graficy i fotoreporterzy: Jacek Bednarz, Marcin Bodziachowski, Dominika Bołba, Wiktor Bołba, Paweł Burlewicz, Danuta Chalimoniuk, Małgorzata Chłopaś, Paweł Chrząszcz, Wiktor Cegła, Adam Dawidziuk, Maciej Dobrowolski, Dorota Górska, Agnieszka Hoppe, Jędrzej Hugo-Bader, Marek Ignasiewicz, Tomasz Janus, Piotr Jarek, Grażyna Jeżak, Grzegorz Kalinowski, Grzegorz Karpiński, Mikołaj Komar, Piotr Kosmala, Janusz Kożusznik, Piotr Kucza, Emil Kuras, Jerzy Lechowski, Krzysztof Mocek, Maciej Moch, Paweł Mogielnicki, Piotr Niemiec, Łukasz Olkowicz, Janusz Partyka, Sebastian Perchel, Krzysztof Radzimski, Agnieszka Roszuk, Maciej Rowiński, Rafał Sobieszczak, Tomasz Stanek, Krzysztof Stanowski, Konrad Strózik, Artur Szczepanik, Zofia Szuster, Bartłomiej Szyperski, Rafał Ślaski, Leszek Świder, Mieczysław Świderski, Eugeniusz Warmiński, Maciej Weber, Mariusz Wolski, Paweł Zarzeczny, Ireneusz Zawadzki, Aleksandra Żaczek i Robert Żukowski.

Po przejęciu pisma przez ITI współpracowali z nim jeszcze: Paulina Czerwińska, Bartosz Jabłoński, Emil Kamiński, Mateusz Kostrzewa, Paweł Nowakowski, Adam Polak, Edwin Radzikowski, Dagmar Siemiątkowski, Marcin Szuba, Paulina Tarach i Michał Trociński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twórca „Naszej Legii” Wiesław Giler patronem trybuny prasowej na stadionie Legii Warszawa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl