SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właścicielka „Nie” wybierze nowego wicenaczelnego spośród obecnych dziennikarzy

- Nie będzie zewnętrznej rekrutacji na stanowisko pierwszego wicenaczelnego - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl właścicielka tygodnika „Nie”, Małgorzata Daniszewska. Z pisma odchodzi wieloletni zastępca Jerzego Urbana, Przemysław Ćwikliński. Nowy wicenaczelny formalnie będzie szefował pismu, gdyż redaktorem naczelnym pozostaje zmarły w ubiegłym roku Urban.

Jerzy Urban i Małgorzata Daniszewska, fot. youtube / tygodnik "Nie"Article

Ćwikliński żegna się z redakcją, w której przepracował niemal 30 lat. Właścicielka pisma, Małgorzata Daniszewska uważa, iż decyzję tę podjął tuż po śmierci Urbana i wówczas też miał złożyć wypowiedzenie. Inną wersję przedstawił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl sam zainteresowany: - Zaproponowano mi w firmie nowe warunki pracy, na które nie mogłem przystać. Dlatego zdecydowałem się odejść. Proponowane warunki odebrałem jako ocenę mojej pracy, gdyż tak jest w kapitalizmie: pieniądze oferowane pracownikowi są oceną pracy. Nie mogłem zgodzić się z tym, jak jestem oceniany, postanowiłem nie przyjąć warunków i złożyłem wypowiedzenie – powiedział.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak się dowiedzieliśmy Daniszewska szuka co prawda kilku osób do redakcji tygodnika, lecz jeśli chodzi o stanowisko pierwszego zastępcy redaktora naczelnego, to nie przewiduje zewnętrznej rekrutacji.

- Pismo jest w trakcie zmian redakcyjnych. Na pewno powołam kogoś na drugiego zastępcę, jednak obecnie nie wiem kto nim będzie. Z pewnością ktoś z redakcji, nie planuję rekrutacji z zewnątrz. Waldemar Kuchanny (drugi z zastępców naczelnego – przyp. red.) znakomicie sprawdza się jako zastępca, ale potrzebuje wsparcia – powiedziała właścicielka „Nie” portalowi Wirtualnemedia.pl.

Według naszych nieoficjalnych informacji z tygodnikiem „Nie” żegnają się także dyrektor wydawnicza Ewa Kucharska, kilkoro dziennikarzy, jeden z dwóch grafików i osoba odpowiedzialna za kolportaż.

Urban nadal szefem swojego tygodnika

Jerzy Urban formalnie nadal pełni stanowisko redaktora naczelnego „Nie” i to dla niego poszukiwany jest pierwszy zastępca, który w praktyce będzoe zarządzał redakcją. - Zasięgnąłem języka u prawników i spełniamy wymóg posiadania przez każdą redakcję naczelnego, ponieważ zastępcy są tak zwanym substytutem pełnym. Natomiast miłym gestem, sugerowanym nawet przez czytelników, jest pozostawienie Jerzego Urbana jako naczelnego z zaświatów, w które ja nie wierzę. W ramce ciągle będzie jego nazwisko jako redaktora naczelnego. Prawo na to zezwala i będzie to swego rodzaju hołd dla niego z naszej strony - mówił nam kilka tygodni temu Przemysław Ćwikliński.

Spółka Urma w obecnej formule została założona w połowie 2001 roku. Od początku właścicielem 100 proc. jej udziałów oraz prezesem i jedynym członkiem zarządu był Jerzy Urban, równocześnie redaktor naczelny „Nie”. Udziały Urmy odziedziczyła Małgorzata Daniszewska - trzecia żona Urbana, związana z nim przez ponad 30 lat.

Przychody spółki Urma wydającej tygodnik „Nie” w 2021 roku wyniosły 3,87 mln zł netto, z czego zdecydowana większość (3,85 mln zł) pochodziła z działalności wydawniczej. Nakład „Nie” w roku 2021 wynosił 2,95 mln egzemplarzy, sprzedaż w ujęciu rocznym - 1,11 mln egz. Spółka Urma nie tylko prowadzi działalność wydawniczą, lecz także handlową i reklamową. Lwia część przychodów pochodzi jednak z wydawania prasy i książek.

Dołącz do dyskusji: Właścicielka „Nie” wybierze nowego wicenaczelnego spośród obecnych dziennikarzy

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
J-23
Nastała era Daniszewskiej, czyli ostatni gasi światło.
odpowiedź
User
m
Precz z komuną!
odpowiedź
User
tlicz
Najwyższy czas wykopać Urbaha
odpowiedź