SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uczelnia o. Rydzyka szykuje internetową Telewizję Tilma dla młodzieży

Zespół Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przygotowuje się do uruchomienia internetowego kanału Telewizja Tilma skierowanego do młodzieży - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Przy projekcie będą pracować przede wszystkim studenci uczelni, a finansowo wspierać ma go Fundacja „Nasza Przyszłość”.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Tytus ŻmijewskiArticle

Telewizja Tilma ma szerzyć wartości chrześcijańskie wśród młodych internautów. Nazwa stacji to określenie Matki Bożej z Guadalupe, która w XVI wieku objawiła się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, kanał będzie można oglądać bezpłatnie na stronie Tilma.pl, w formie streamingu w playerze youtube’owym. Nadawane będą wcześniej nakręcone materiały, na razie nie są planowane programy na żywo.

Ramówkę stacji mają wypełniać przede wszystkim treści dotyczące młodzieżowego lifestyle’u i kultury, m.in. teledyski muzyki chrześcijańskiej i rozmowy z wykonującymi ją artystami. Testowa emisja kilku takich materiałów (przygotowanych głównie przez katolickie stowarzyszenia młodzieżowe działające przy archidiecezjach) zaczęła się w połowie lutego.

 

W tworzenie Telewizji Tilma zaangażowanych będzie w różnym wymiarze ok. 60 osób, przede wszystkim studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu związanej z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Na potrzeby stacji kupiono już sprzęt do produkcji treści wideo w jakości telewizyjnej.

Nie wiadomo, czy w kanale będą emitowane reklamy. W testowej emisji pokazywane są plansze zaczynające i kończące bloki reklamowe.

Szefem projektu jest o. Grzegorz Woś, redemptorysta koordynujący projekty w Fundacji „Nasza Przyszłość”. Na razie nie odpowiedział on na nasze pytania dotyczące nowej stacji.

Telewizja Tilma ma rozpocząć nadawanie w najbliższych miesiącach, najprawdopodobniej przed tegorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie pod koniec lipca.

Według naszych ustaleń TV Tilma ma funkcjonować jako osobny podmiot prawny wspierany finansowo przez Fundację „Nasza Przyszłość”, która w swoich celach statutowych ma pomaganie Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (m.in. w zakresie „rozbudowy bazy lokalnej, wyposażenia technicznego, aparatury i księgozbioru naukowego, zapewnienia odbywania specjalistycznych praktyk studenckich, zintensyfikowania badań naukowych”) oraz promowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, dysponuje środkami z darowizn i przekazań 1 proc. podatku.

Ojciec Tadeusz Rydzyk już cztery lata temu zapowiadał stację telewizyjną dla młodzieży - wtedy mówił, że Fundacja „Lux Veritatis” planuje uruchomić kanał o nazwie TVM1. Docelowo TVM1 miał nawet znaleźć się na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

W ostatnich miesiącach o. Rydzyk kilka razy wspominał, że przygotowywana jest młodzieżowa stacja telewizyjna, która będzie nadawana w internecie. - Mogliśmy ostatnio chyba coś ponad 400 tys. zł dać, gdyż kupujemy ileś kamer i sprzętu - informował na początku stycznia br. na antenie Telewizji Trwam, prosząc o przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uczelnia o. Rydzyka szykuje internetową Telewizję Tilma dla młodzieży

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja22
Za hajsy od Kaczyńskiego Rydzyk szaleje.
odpowiedź
User
antypislamista
Dokładnie, tonący w luksusach upasiony kombinator a normalni ludzie nie mają do pierwszego! I teraz wszyscy finansujemy pośrednio tego pasożyta.
odpowiedź
User
telewidz
Brawo: nowoczesne interaktywne Radio Maryja, dobra telewizja TRWAM , świetna szkoła wyższa a teraz telewizja internetowa! Pokażcie mi mądrale inny przykład skromnej osoby, która wykreowała tyle dobrych i nowoczesnych dzieł. Przypomnę sceptykom, że rozwój jest tam gdzie jest uczciwość!
odpowiedź
User
radiowic
Co oznacza te pretensjonalna nazwa ?? Poszła kasiorka od rządu to można poszaleć nawet interaktywnie.
odpowiedź
User
Mateusz
Życzę powodzenia nowej telewizji internetowej Tilma.
Alleluja i do przodu !!! jak mówi ksiądz dr Tadeusz Rydzyk.
odpowiedź