SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE: TP SA dyskryminuje innych operatorów

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wezwał Telekomunikację Polską (TP SA) do usunięcia nieprawidłowości związanych z brakiem równego dostępu do informacji do sieci TP, mających szczególne znaczenie przy świadczeniu usługi Bitstream Access (BSA), wynika z komunikatu na stronie internetowej urzędu.

UKE: TP SA dyskryminuje innych operatorów

UKE poinformował, że we wrześniu i październiku przeprowadził kontrolę dotyczącą wykonywania przez TP SA obowiązku polegającego na równym traktowaniu przez TP pozostałych przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie dostępu telekomunikacyjnego w celu świadczenia usługi dostępu szerokopasmowego, w tym usługi szerokopasmowej transmisji danych (Bitstream Access).

Kontrolą objęto sposób zarządzania Grupą TP i TP, strukturę organizacyjną, procesy przepływu informacji pomiędzy komórkami organizacyjnymi, procesy marketingu i sprzedaży.

"W wyniku kontroli stwierdzono, iż doszło do naruszenia w/w przepisów" - czytamy w raporcie regulatora rynku. Nieprawidłowości polegały m.in. na wspólnym planowaniu kierunków strategii na rynku świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do internetu przez TP i PTK Centertel, zmierzającym do ograniczenia konkurencji ze strony pozostałych operatorów działających na rynku dostępu szerokopasmowego.

UKE wezwało TP SA do usunięcia nieprawidłowości w ciągu 60 dni.

"Prezes UKE oczekuje, że usunięcie naruszeń doprowadzi do sytuacji, w której wszyscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni funkcjonujący na rynku dostępu szerokopasmowego będą mieli równy dostęp do informacji mających szczególne znaczenie przy świadczeniu usługi szerokopasmowego dostępu do sieci Internet na rynku detalicznym" - czytamy dalej w komunikacie UKE.

W komunikacie prasowym wystosowanym popołudniu TP SA deklaruje, że nigdy nie podejmowała i nie podejmuje działań, które miałyby na celu dyskryminowanie operatorów alternatywnych.

"Nawet bez wezwania regulatora podejmujemy działania, których celem jest wyeliminowanie sytuacji, które mogłyby być podstawą do zarzucania nam zachowań antykonkurencyjnych. Chodzi przede wszystkim o zmiany procedur i audyt odpowiednich funkcji w strukturach TP, a także plan 'Równoważności dostępu'. Za dwa miesiące (czyli w terminie określonym w wezwaniu UKE) nie będzie już jakichkolwiek podstaw do formułowania wniosków o dyskryminacji" - czytamy w oświadczeniu grupy TP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE: TP SA dyskryminuje innych operatorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl