SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uniqa i Axa działają już jako jedna firma pod marką Uniqa

Po uzyskaniu zgód Komisji Nadzoru Finansowego i wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpiło prawne połączenie spółek ubezpieczeniowych Uniqa i Axa i zmiana nazwy na Uniqa. Nazwę na Uniqa zmieniły także towarzystwo funduszy inwestycyjnych i powszechne towarzystwo emerytalne.

Article

Uniqa kupiła spółki Axa w Polsce, Czechach i na Słowacji od ich francuskiego właściciela za 4,3 mld zł, o czym poinformowano na początku lutego 2020 roku. Uniqa formalnie została właścicielem Axa w Polsce w połowie października ub.r.

Spółka podaje, że dzięki tej akwizycji weszła do ścisłej czołówki polskiego rynku ubezpieczeń - z 5 mln klientów Axa i Uniqa oraz łącznym przypisem składki wartym niemal 4 mld zł.  stała się piątą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce.

Uniqa stała się właścicielem spółek Axa Życie TU, Axa Ubezpieczenia TUiR, Axa PTE, Axa TFI i Axa Polska oraz spółek w Czechach i Słowacji. Transakcja w Polsce nie dotyczy Axa Assistance, Axa Partners, Axa XL.

Uniqa i Axa już pod wspólną marką

Rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym finalizuje formalny proces połączenia majątkowych i życiowych towarzystw ubezpieczeniowych Uniqa i Axa i zmiany nazw dawnych spółek Axa. Od 9 kwietnia w skład Grupy Uniqa w Polsce wchodzi pięć spółek: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń, Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Uniqa Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Uniqa Powszechne Towarzystwo Emerytalne oraz Uniqa Polska.

- Przejęcie spółek Grupy AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji to był bardzo ważny krok w realizacji naszej strategii. Staliśmy się 5. grupą ubezpieczeniową w Europie Środkowej i Wschodniej, w regionie wzrostu, w którym działamy od 20 lat i który ma dla grupy Uniqa ogromne znaczenie strategiczne -  mówi Wolfgang Kindl, członek zarządu ds. klientów i rynków międzynarodowych w Grupie Uniqa Insurance. – Polska jest obecnie największym rynkiem w ramach naszej szerokiej obecności w regionie. Witamy naszych nowych klientów i dziękujemy dotychczasowym za ich zaufanie. Zaufanie, które jest zbudowane na długoterminowym zaangażowaniu Uniqa w Polsce i całym regionie - dodaje.

- To prawdopodobnie pierwsza tak duża integracja na rynku finansowym w Polsce przeprowadzona całkowicie zdalnie w czasach największej od lat pandemii. Paradoksalnie ta sytuacja pomagała nam często być bardziej efektywnym operacyjnie, jednak równocześnie było to ogromne wyzwanie w integracji zespołu i wzajemnym się poznawaniu – mówi Marcin Nedwidek, prezes połączonych Uniqa i Axa (po decyzji Komisji Nadzoru Finansowego).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uniqa i Axa działają już jako jedna firma pod marką Uniqa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl