SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska ma 1,47 mln klientów. Więcej nowych użytkowników internetu i telefonii niż telewizji

Na koniec czerwca UPC Polska miał 1,468 mln klientów (37,9 tys. więcej niż rok wcześniej), którym świadczył 3,118 mln usług jednostkowych (po wzroście o 123,4 tys. w skali roku). Mocno wzrosła liczba użytkowników dekoderów Horizon (do 695 tys.) i modemów Connect Box (do 654 tys.) - wynika z danych zaprezentowanych przez Liberty Global, właściciela największej w Polsce telewizji kablowej.

Article

Łączna liczba klientów UPC Polska w ciągu roku zwiększyła się o 37,9 tys., a w minionym półroczu - o 20,3 tys.

Z usług internetowych operatora na koniec czerwca korzystało 1,203 mln użytkowników, po wzroście o 55,6 tys. w skali roku i o 11,1 tys. w ciągu kwartału. Modemów Connect Box używa już 654 tys. osób, o 145 tys. więcej niż rok wcześniej.

Liczba klientów telewizji cyfrowej w UPC wzrosła w skali roku o 29,2 tys. do 1,058 mln. Z platformy opartej na dekoderach Horizon korzysta 695 tys., o prawie 120 tys. więcej niż przed rokiem.

Liczba usług wideo zakupionych w UPC Polska wyniosła w końcu czerwca 1235,5 tys. i była o 3,8 tys. wyższa niż w marcu.

Z kolei usługę telefoniczną w połowie br. miało wykupionych 679 tys. klientów UPC, po wzroście o 42,4 tys. w skali roku.

W II kw. br. liczba usług (tzw. RGU) świadczonych przez kablówkę urosła o 25,9 tys. do 3117,9 tys.

- Bardzo cieszą mnie wyniki naszego zespołu w pierwszej połowie 2019 roku, a także nieustające zaangażowanie w to, by oferować naszym klientom jeszcze więcej. Rosnąca baza klientów oraz usług cyfrowych potwierdzają wysoką jakość oferty i strategii komercyjnej UPC, a te stanowią podstawę dla kontynuacji pozytywnych zmian w zakresie wyników biznesowych firmy - komentuje Robert Redeleanu, CEO w UPC Polska.

W swoim raporcie finansowym Liberty Global podało, że w minionym kwartale jego przychody w Polsce wyniosły 106,7 mln dolarów, wobec nieco ponad 110 mln dolarów rok wcześniej. W przeliczeniu na złote po średnim kursie dolara, te wpływy wzrosły z 394,8 do 406,44 mln zł, czyli o 2,9 proc.

3,5 mln gospodarstw domowych w zasięgu UPC

W komunikacie UPC Polska zaznaczył, że w ciągu roku zasięg jego sieci zwiększył się o ponad 90 tys. gospodarstw domowych i przekroczył 3,5 mln. W samym II kwartale br. do sieci światłowodowej firmy podłączono 20,8 tys. gospodarstw.

Firma nie podała wyników finansowych za minione półrocze. Według sprawozdania w KRS w ub.r. zanotowała wzrosty wpływów o 1,1 proc. do 1,57 mld zł i 1,3 mln zł zysku operacyjnego (wobec 25,2 mln zł straty rok wcześniej), a jej strata netto zwiększyła się z 301,9 do 400,2 mln zł. Firma przeznaczyła 553 mln zł na inwestycje, a jej właściciel dokapitalizował ją kwotą 4,2 mld zł.

W połowie lipca UPC wprowadził do sprzedaży usługi telefonii i internetu mobilnego dla klientów indywidualnych i biznesowych. Świadczy je we współpracy z Playem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC Polska ma 1,47 mln klientów. Więcej nowych użytkowników internetu i telefonii niż telewizji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hori
A gdyby tak Firma zrobiła w ciągu ostatnich 2 lat update softu do tego wspaniałego Horizona, aby zyskał on wreszcie cechy podane w danych technicznych i nie zmuszał eco-użytkownika do restartów prądowych przed prawie każdą próbą odtworzenia nagrania?
To byłby zbyt duży skok w jakości obsługi abonentów, którzy od lat piszą o tym na formum upc?
odpowiedź
User
Qrwa maç
A gdyby tak Firma zrobiła w ciągu ostatnich 2 lat update softu do tego wspaniałego Horizona, aby zyskał on wreszcie cechy podane w danych technicznych i nie zmuszał eco-użytkownika do restartów prądowych przed prawie każdą próbą odtworzenia nagrania?
To byłby zbyt duży skok w jakości obsługi abonentów, którzy od lat piszą o tym na formum upc?


Hehe, no tak jest
odpowiedź