SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Veracomp stawia na VoIP

Veracomp - specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT podpisał umowę dystrybucyjną z izraelską firmą AudioCodes Ltd. - liderem rynku rozwiązań transmisji głosu w sieciach IP (VoIP)

Umowa ma podwójne znaczenie. Zwiększa ofertę dystrybucyjną Veracomp w zakresie rozwiązań VoIP dla rynku polskiego. Równocześnie jest to pierwszy kontrakt, dzięki któremu firma wychodzi z dystrybucją technologii transmisji głosu w sieciach IP poza granice Polski, na rynki Europy Środkowowschodniej.

Zarówno w Polsce, jak i za granicą dystrybutor skupi się na sprzedaży bram głosowych AudioCodes: analogowych z serii Media Pack™ oraz cyfrowych, należących do rodziny Mediant™. Urządzenia pozwalają na połączenie tradycyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej (telefonów, faksów, central PBX) z sieciami IP. Skalowalne, łatwe w rozbudowie, wyposażone w funkcje zdalnego zarządzania produkty AudioCodes adresowane są głównie do firm posiadających wiele oddziałów. Przedsiębiorstwa te z reguły generują duży ruch telefoniczny. Technologia VoIP umożliwia im nawiązywanie połączeń poprzez sieć WAN. Zapewnia ona znaczne oszczędności wynikające z przeniesienia części międzystrefowego ruchu telekomunikacyjnego (głównie między oddziałami firmy) z łączy operatorskich PSTN do sieci rozległej, z zachowaniem optymalnej jakości połączeń.

Jako autoryzowany dystrybutor AudioCodes Veracomp kieruje ofertę do firm wdrażających systemy sieciowe i telekomunikacyjne w przedsiębiorstwach, szczególnie specjalizujących się w budowie sieci WAN. Dystrybutor wskazuje im możliwości włączenia rozwiązań VoIP w projekty sieci rozległych. Dla przedsiębiorstw, będących użytkownikami zintegrowanych rozwiązań WAN i VoIP oznacza to poszerzenie funkcjonalności sieci rozległych.

"Wprowadzamy do oferty rozwiązania o dużym potencjale rozwoju. AudioCodes jest liderem w technologii kompresji i transmisji głosu w pakietach oraz kluczowym projektodawcą standardu kodowania głosu ITU G.723.1. Do tej pory firma wdrożyła 10 milionów portów VoP (Voice over Packet) w ponad 75 krajach na świecie." - powiedział Mariusz Kochański, dyrektor działu systemów sieciowych Veracomp - "Dzięki podpisaniu umowy znacznie poszerzamy naszą ofertę dla rynku polskiego oraz rozpoczynamy dystrybucję technologii VoIP w Europie Środkowowschodniej. Nowy kontrakt jest istotnym elementem w realizacji planów ekspansji Veracomp na rynkach zagranicznych."

Produkty AudioCodes zostaną objęte systemem pomocy technicznej Veracomp. System ten tworzą Call Center - telefoniczne centrum obsługi technicznej przed zakupem oraz HelpDesk - internetowe konsultacje w zakresie sprzętu i oprogramowania zakupionego w Veracomp. Dystrybutor zapewnia też wsparcie edukacyjne w zakresie technologii VoIP.

Dotychczas Veracomp dystrybuował w Polsce rozwiązania VoIP produkowane przez Oki Systems. Na rynkach zagranicznych koncentrował się na sprzedaży technologii w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych i ochrony danych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Veracomp stawia na VoIP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl