SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W 2016 r. najwięcej numerów przeniesionych do Play i Virgin Mobile, Plus i T-Mobile ze stratami

Według raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w 2016 roku najwięcej użytkowników usług komórkowych przeniosło swoje numery do Play. Na drugim miejscu znalazł się Virgin Mobile, najwięcej numerów stracił w ubiegłym roku T-Mobile Polska. Łącznie w 2016 roku przeniesiono pomiędzy operatorami ponad 1,75 miliona numerów.

fot. Shutterstock.com Article

Z danych przedstawionych przez UKE wynika, że najwięcej numerów (ponad 189 tys.) klienci przenieśli pomiędzy operatorami w grudniu ub.r. Najsłabszy był pod tym względem kwiecień, gdy liczba użytkowników zmieniających operatora przekroczyła poziom 122 tys.

W konkurencji pozyskiwania nowych klientów od innych operatorów zwycięzcą okazał się P4, operator Play. W ub.r. przyjął on ponad 685 tys. nowych numerów, jednocześnie jednak z górą 389 tys. użytkowników opuściło tę sieć. Ostatecznie Play zamknął roczny bilans na plusie - przeszło do niego ponad 295 tys. klientów innych sieci.

Na drugim miejscu pod względem liczby przeniesionych numerów znalazł się Virgin Mobile Polska notując w sumie ponad 52,7 tys. nowych użytkowników migrujących od innych operatorów.

W pierwszej czwórce największych sieci komórkowych dodatni bilans oprócz Play zanotował jeszcze tylko Orange Polska - ponad 26,9 tys. numerów przeniesiono do tego operatora. Dwaj pozostali najwięksi gracze znaleźli się na minusie.

Najwięcej, bo z górą 307 tys. numerów stracił T-Mobile Polska. Mniej - ponad 97 tys. zanotował pod tym względem Polkomtel, operator sieci Plus.

W sumie według danych UKE w ub.r. przeniesiono pomiędzy operatorami ponad 1,75 mln numerów telefonicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2016 r. najwięcej numerów przeniesionych do Play i Virgin Mobile, Plus i T-Mobile ze stratami

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klawy
taki spadek w polkomtelu mnie nie dziwi nic a nic ale czekam na marzec jak ostatki bonusow w plusie i orange się pokoncza i wraz z nimi znikna klienci bo operatorzy nic nie beda mieli w zanadrzu
11 8
odpowiedź
User
Piotr
Spadki Plusa - nic dziwnego. Dla klienta z ulicy oferty od 9,99zł a dla 10-letniego klienta najtańszy abonament (bynajmniej nie wszystko mający) ponad 40zł. No to podziękował - Play przyjął z otwartymi ramionami i dorzucił stacjonarny za 1zł (więc przy okazji Orange stracił comiesięczną daninę).
12 8
odpowiedź
User
Marian
T-Mobile Polska - management w tej firmie jest głównym powodem największego odpływu klientów. Kolejny rok są najgorsi i zero lekcji wyciągniętych, zero zmian w zarządzie.
8 8
odpowiedź
User
natty
Czy a2mobile jest pod pozycją aero2? Przeniosłem się do nich w tym roku bo pakiet Suty zamiata rynek. Kwestia czasu kiedy ludzie o tym się dowiedzą.
9 8
odpowiedź
User
andrut
Czy a2mobile jest pod pozycją aero2? Przeniosłem się do nich w tym roku bo pakiet Suty zamiata rynek. Kwestia czasu kiedy ludzie o tym się dowiedzą.
Tak w tym wypadku w tabeli są pewnie pod jedną pozycją bo to "jedna" firma. Widziałem ich ofertę i faktycznie jest nice ;)
8 8
odpowiedź