SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsce spada widoczność reklam display, a rośnie widoczność reklam wideo (raport)

W IV kwartale 2019 roku wskaźnik viewability reklam online w Polsce spadł o 2 punkty proc., do poziomu 54 proc. Mocno wzrosły wskaźniki widoczności dla reklam wideo, do poziomu 74 proc. (wobec 69 proc. w III kwartale). Średnia wartość dla wszystkich badanych rynków w Europie jest wyższa niż w Polsce o 4 punkty proc. I wynosi 58 proc. - wynika z najnowszego raportu „Viewability Benchmark Report” agencji Meetrics.

Article

Analitycy Meetrics wskazują, że rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię reklamy digital w IV kwartale 2019 roku odbyło się kosztem widoczności reklam display.

- Wielu reklamodawców nie akceptuje wysokiego odsetka reklam, które nie są wyświetlane w sposób widoczny. Rosnąca liczba reklamodawców podejmuje zatem wysiłki mające na celu unikanie niewidocznego i nieefektywnego umieszczania reklam, poprzez weryfikację tych reklam i wynikające z umów gwarancje. Nasze dane dają rynkowi niezbędną orientację w zakresie wskaźników widoczności reklam digital oraz dostarczają podstaw do realistycznej ich optymalizacji - mówi Hubert Świtalski, country manager w Meetrics Poland.

W IV kwartale ub.r. w Polsce odsetek wyświetlonych banerów reklamowych spełniających minimalne wytyczne dotyczące widoczności spadł  do 54 proc., wobec 56 proc. kwartał wcześniej (równocześnie średni czas kontaktu z reklamą display, czyli tzw. viewable viewtime, nieco na naszym rynku wzrósł).

IV kwartał ub.r. okazał się natomiast bardzo udany dla reklamy wideo w naszym kraju - viewability reklam wideo wzrosło do poziomu 74 proc. (wobec 69 proc. w III kwartale). - IV kwartał roku jest tradycyjnie najgorętszym okresem dla branży e-commerce oraz reklamy digital i dlatego zawsze średnia zajętości powierzchni reklamowych jest znacząco wyższa, co może negatywnie wpływać na wskaźniki widoczności - mówi Hubert Świtalski. - Jakby jednak nie oceniać IV kwartału ubiegłego roku, jeden fakt pozostaje niezmienny od dłuższego czasu - wskaźniki nadal dalekie są od poziomów, które reklamodawcy mogliby uznawać za satysfakcjonujące. Wciąż potrzebna jest praca u podstaw, by podnosić viewability i co za tym idzie podnosić ROI związany z kampaniami internetowymi. Optymizmem napawa to, że marketerzy mają coraz większą świadomość tej potrzeby i coraz chętniej korzystają z narzędzi pozwalających im weryfikować jakość powierzchni reklamowej i unikać nieefektywnych kanałów komunikacji - dodaje Hubert Świtalski.

Dołącz do dyskusji: W Polsce spada widoczność reklam display, a rośnie widoczność reklam wideo (raport)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl