SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska kupi za 10-19 mln zł sieć biur podróży My Travel

Spółka Wakacje.pl (należąca do Wirtualna Polska Holding) kupiła spółkę My Travel, do której należy 116 salonów sprzedaży wycieczek. Wartość transakcji wyniesie od 10 do 19 mln zł.

Dariusz Górzny, prezes Wakacje.plArticle

Na mocy umowy Wakacje.pl z własnych środków zapłaci 7,9 mln zł za udziały My Travel. Pozostała kwota będzie zależeć od wyniku znormalizowanej EBITDA firmy My Travel w br. Strony ustaliły, że cena sprzedaży nie będzie niższa niż 10 mln zł i nie będzie wyższa niż 19 mln zł. Transakcja zostanie rozliczona w trzecim kwartale 2019 roku.

Wakacje.pl w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl podkreślają, że salony My Travel są zlokalizowane głównie w mniejszych miejscowościach, a tam słabo obecna jest sieć franczyzowa Wakacje.pl (licząca 105 salonów).

- Zakup My Travel jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju naszej obecności w obu kanałach sprzedaży, tj. online i offline. Zorganizowana turystyka zagraniczna ma to do siebie, że bardzo silny nadal jest efekt ROPO (Research Online Purchase Offline), szacowany na poziomie 60 proc. W racjonalnej perspektywie nie widać przesłanek, by współczynnik ten miał drastycznie spadać - uzasadnia Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl. - Chcemy być maksymalnie blisko klienta, w szczególności tego, który nie jest jeszcze gotowy na zakup wakacji online. Tym bardziej, że turystyka zorganizowana otwiera się na klientów, którzy oczekują doradztwa w procesie zakupowym i osobistego kontaktu ze sprzedawcą - dodaje.

- Zdecydowaliśmy się na sprzedaż spółki, ponieważ jest to dla niej szansa szybszego rozwoju, a dla nas okazja, żeby dołączyć do ambitnego zespołu i wspólnie brać udział w rozwoju rynku - stwierdza Damian Ozga, prezes My Travel.

Ozga pozostanie na tym stanowisku. Jednocześnie obejmie w Wakacje.pl funkcję dyrektora odpowiedzialnego za integrację z My Travel. - Jesteśmy pod dużym wrażeniem dynamiki wzrostu notowanej przez sieć My Travel, równie mocno cenimy zaangażowanie franczyzobiorców w rozwój własnych biznesów. Jako Wakacje.pl obiecujemy sobie także wiele po czekającej nas współpracy z całym zespołem My Travel, doceniając sukcesy, jakie były i są ich udziałem, jak też wysoko ceniąc kompetencje i kreatywność kluczowych managerów spółki - zaznacza Dariusz Górzny.

My Travel prowadzi franczyzową sieć sprzedaży wycieczek i innych usług turystycznych. W ramach sieci funkcjonuje 116 salonów stacjonarnych, co zapewnia jej pozycję największej agencyjnej sieci na rynku polskim.

Serwis Wakacje.pl od ponad dwóch lat należy do Wirtualna Polska Holding, która za spółkę Enovatis, właściciela Wakacje.pl, Easygo.pl i Wypoczynek.pl, zapłaciła 84 mln zł. Firma przejęła też 75 proc. udziałów Nocowanie.pl za 22 mln zł oraz za 15,6 mln zł kupiła 6,3 proc. akcji eSky.pl. Dariusz Górzny został prezesem Enovatis w lutym ub.r.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów o 12,2 proc. do 465,61 mln zł oraz spadek zysku netto o 25,7 proc. do 40,03 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska kupi za 10-19 mln zł sieć biur podróży My Travel

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
brawo!!!

i to jest rozwój.
odpowiedź
User
śmieszałke
Pan Dariusz to fachowiec jest, jeden z najbardziej wartościowych managerów w WP
odpowiedź
User
konkurencja
Nieźle.
odpowiedź