SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wezwanie Bauera na Interię pod znakiem zapytania

Pozornie niepozorny komunikat spółki Broker FM wywołał burzę wśród jego akcjonariuszy.

Należąca do Brokera rozgłośnia RMF FM zmieniała sposób zabezpieczenia jednego z kredytów – są nim teraz akcje portalu Interia.pl - i twierdzi, że jej udział w kapitale Interii spadł poniżej poziomu 33%. Dzięki temu przejmujący Brokera niemiecki koncern Bauer mógłby uniknąć ogłoszenia wezwania na akcje Interii – informuje „Parkiet”.

„W czwartek RMF FM podpisał umowę z BRE Bankiem zmieniając zabezpieczenie kredytu na akcje Interii, a w piątek kurs akcji portalu stracił 3,1%. Mimo, że zarząd Brokera FM (ma 99,9% udziałów w RMF FM) zapewnia, że w umowie z bankiem nie ma niczego dziwnego, przedstawiciele władz Comarchu (ma największy pakiet akcji Interii). Od rana analizowali komunikat radiowej grupy” – donosi „Parkiet”. W komunikacie można było przeczytać m.in., że „(…) w efekcie łączny udział Brokera FM (bezpośrednio i przez RMF FM) spadł do 22,45% akcji i 32,98% jeśli chodzi o glosy na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy portalu”.

„Zmieniliśmy zabezpieczenie kredytu po to, żeby uwolnić hipotekę gruntów w Mogilanach. Od dawna próbujemy coś zrobić z tą nieruchomością. Są podmioty zainteresowane współpracą z nami, ale zawsze wracała sprawa zabezpieczenia” – tłumaczy „Parkietowi” Marek Dworak, wiceprezes Brokera.

„Przedstawiciele władz Comarchu nie byli tak spokojni, jak wiceprezes Brokera FM. Jak mówił nam we wczesnych godzinach popołudniowych Rafał Chwast, wiceprezes informatycznej firmy, trwała właśnie telekonferencja z prawnikami. (…) Ogólnie rzecz biorąc, zastąpienie hipoteki zastawem na akcjach Interii.pl potraktowali jako próbę obejścia przepisów o wezwaniach” – wynika z informacji „Parkietu”.

„Abstrahując od kwestii prawnej, to co mnie dziwi, to to, że duży koncern medialny przejmuje największą stację radiową i ucieka się do tricków. Po drugie, moje zdziwienie budzi fakt, że bank, wiedząc, że Comarch ma prawo pierwokupu, akcji Interii nie skonsultował się z nami w tej sprawie” – dodaje Chwast.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wezwanie Bauera na Interię pod znakiem zapytania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl