SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WhatsApp wprowadza oficjalnie dark mode. Kopie zapasowe czatów z szyfrowaniem i hasłem

Facebook zapowiedział oficjalnie dostępność dla wszystkich użytkowników WhatsApp trybu ciemnego ułatwiającego korzystanie z komunikatora w nocy i warunkach słabego oświetlenia. W komunikatorze szykowane są także zmiany dotyczące bezpieczeństwa danych użytkowników. Według przecieków nowa wersja aplikacji zaoferuje możliwość przechowywania kopii zapasowych konkretnych czatów w formie zaszyfrowanej i chronionej wybranym przez użytkownika hasłem.

Article

WhatsApp to komunikator wprowadzony na rynek 11 lat temu, służy do kontaktów pomiędzy użytkownikami za pośrednictwem telefonów komórkowych. W 2014 r. WhatsApp został kupiony przez Facebook za kwotę 19 mld dol. Ostatnio poinformowano że globalna liczba użytkowników aplikacji przekroczyła 2 mld.

Dark mode dla każdego

Facebook zapowiedział oficjalnie, że po wielu miesiącach prób i testów wprowadza globalnie w WhatsApp opcję trybu ciemnego.

Według Facebooka nowa funkcja ułatwia korzystanie z komunikatora w nocy oraz w warunkach ograniczonego oświetlenia, bowiem ciemna wersja okna w mniejszym stopniu męczy oczy użytkowników.

Według zapowiedzi jeśli użytkownicy systemów iOS 13 lub Androida 10 mają w tych systemach włączoną opcję dark mode, wówczas po zaktualizowaniu zainstalowany na tych platformach WhatsApp automatycznie przejdzie w tryb ciemny. W wypadku wcześniejszych wersji mobilnych systemów konieczne jest uruchomienie odpowiedniej opcji w ustawieniach komunikatora.

Kopie czatów z szyfrowaniem i hasłem

Oprócz trybu ciemnego w nadchodzącym czasie w WhatsApp może się pojawić także nowa opcja związana z bezpieczeństwem danych użytkowników.

Jak wynika z informacji podanych przez serwis WABetaInfo w nowej wersji beta WhatsApp oznaczonej numerem 2.20.66 pojawiła się ukryta opcja pozwalająca użytkownikowi na zabezpieczanie kopii zapasowych czatów prowadzonych w komunikatorze za pomocą hasła określonego przez użytkownika.

Dodatkowo pojawił się automatyczny mechanizm szyfrowania gromadzonych kopii, dzięki czemu dostępu do niego nie będzie miał zarówno WhatsApp, jak też platforma Google Cloud, na której kopie są przetrzymywane. Na razie nie wiadomo kiedy nowe możliwości zabezpieczania danych zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom aplikacji.

W IV kwartale 2019 r. kwartale Facebook osiągnął wzrost przychodów o 25 proc. do 21,08 mld dolarów oraz zysku netto z 6,88 do 7,35 mld dolarów. W skali miesiąca ze wszystkich platform koncernu korzysta 2,89 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,5 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WhatsApp wprowadza oficjalnie dark mode. Kopie zapasowe czatów z szyfrowaniem i hasłem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl