SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WhatsApp wprowadzi w przyszłym roku reklamy

Od 2020 w komunikatorze WhatsApp, należącym do Facebooka, pojawią się reklamy.

Article

Informację podano na Facebook Marketing Summit w Holandii. Slajd z prezentacji koncernu zamieścił na Twitterze Matt Navarra.

Reklamy pojawią się w sekcji "Status". Zamiast imienia i nazwiska osoby, użytkownik zobaczy nazwę marki, o której będzie mógł dodatkowo przeczytać po kliknięciu w reklamę (podobnie jak w Stories na Instagramie). Reklamy zaczną pojawiać się w przyszłym roku. W wersji biznesowej aplikacji, będzie można integrować reklamy z Facebook Business Managerem.

Pierwsze zapowiedzi monetyzacji aplikacji WhatsApp pojawiły się już w ubiegłym roku. 

Facebook przejął WhatsAppa pięć lat temu za kwotę 16 mld dolarów.

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 mld dol., a zysk netto sięgnął 2,4 mld. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 mld.


Okiem eksperta - Zuzanna Orman Kołodyńska, senior social ads planner, K2 Precise

Jak każdy nowy format reklamowy, tak i reklamę w WhatsAppie przyjmujemy z dużym zaciekawieniem. Z pewnością będziemy prowadzić wiele testów i porównań, które pozwolą ocenić jej skuteczność. Najpewniej możliwości ustawienia kampanii i targetowania będą takie same dla Messengera i WhatsAppa – dzięki temu łatwo będzie wyciągnąć pierwsze wnioski o tym, jakie rezultaty uzyska reklama.

Na Messengerze reklamy wyświetlają się zarówno w Stories, jak i w skrzynce odbiorczej pomiędzy konwersacjami. I właśnie to użytkownicy często wskazują, jako utrudnienia, które przeszkadza im w wysyłaniu i odbieraniu wiadomości. Ponieważ w WhatsAppie reklamy będą wyświetlać się tylko pomiędzy statusami, nie powinny stanowić uniedogodnienia w korespondencji. Dla tych użytkowników, którzy nie korzystają z zakładki Statusy, reklamy będą właściwie niezauważalne.

Warto zauważyć, że reklamy emitowane w Messengerze nie są jeszcze zbyt popularne, stanowią jedynie kilka procent kupowanych kampanii. Jednak ich niskie koszty i dobre wyniki sprawiają, że można spodziewać się szybkiego rozwoju tego typu reklam.

Dołącz do dyskusji: WhatsApp wprowadzi w przyszłym roku reklamy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kazik Staszewski
"To początek końca, aha, ha, ha, ha..."
odpowiedź
User
Jaaa
A tak fajny komunikator "był".
Szkoda.
odpowiedź