SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP rozpoczyna równoległą emisję „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy” w TVP Info

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska będzie pokazywać swoje główne programy informacyjne „Wiadomości", „Panoramę" i „Teleexpress" również na antenie TVP Info.

Article

Zmiana dotyczy wydań „Wiadomości” emitowanych o godz. 8.00, 12.00, 15.00 i 19.30, „Panoramy” z godz. 18.00 oraz „Teleexpressu (17.00). - Jest to jeden z pomysłów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz szefostwa TVP Info, który mi się podoba - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Skoro TVP Info jest anteną informacyjną, a jednocześnie w TVP1 i TVP2 produkowane są bardzo profesjonalne programy informacyjne będące również atrakcyjne dla koneserów dla anteny informacyjnej, warto byłoby te pasma krosować - dodaje.

 

TVP Info rozważa również emisję wieczornych serwisów informacyjnych TVP3 z ośrodków regionalnych, które pokazywane są o godz. 21.30. - Jestem również zwolennikiem tego aby jedno z wydań regionalnych serwisów o godz. 21.30 z ośrodków regionalnych pojawiało się w TVP Info. Wówczas stacja newsowa TVP miałaby w sobie syntezę wszystkich rodzajów programów informacyjnych: własnych serwisów, najlepszych audycji informacyjnych Jedynki i Dwójki oraz program lokalny - komentuje nam prezes TVP. - Uważam, że z punktu widzenia budowy tożsamości marki i siły TVP Info, które idzie jak burza w górę, będzie to dobre. Według nieoficjalnych badań naszej telemetrii, do której mamy dostęp na podstawie pół miliona widzów, TVP Info już teraz jest zdecydowanym liderem oglądalności stacji newsowych i bije na głowę TVN24 - podkreśla Kurski.

Warto również dodać, że newsowa antena Telewizji Polskiej w ostatnim czasie ograniczyła emisję reklam, m.in. od paru miesięcy stacja nie pokazuje bloków reklamowych w paśmie między godz. 20.00, a 21.30. - Chciałbym uniknąć wrażenia śmietnika reklamowego, jaki teraz się wytwarza u odbiorcy. Tych reklam jest tam tak dużo, że widownia nam odpływa - mówił nam Jacek Kurski w maju br.

Od poniedziałku 28 sierpnia główne wydanie „Wiadomości” w TVP1 będzie o około 5 minut krótsze - będzie trwało ono około 25 minut, gdyż skróci się początkowa część „Gościa Wiadomości”. Tym samym wcześniej, bo już o 19.55, będzie emitowany serwis sportowy (obecnie można go oglądać o 20.00, a w soboty i niedziele - o 20.05).

Według danych Nielsena w pierwszym półroczu br. „Wiadomości” TVP1 oglądało 2,65 mln widzów, „Teleexpress” TVP1 - 2,75 mln widzów, a „Panoramę” TVP2 - 1,30 mln. Wszystkie te dzienniki zanotowały spadki oglądalności względem analogicznego okresu rok wcześniej. Najwięcej stracił „Teleexpress” - było to 14,54 proc. W przypadku „Wiadomości” ubytek widowni wyniósł 9,91 proc., a „Panoramy” - 7,47 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP rozpoczyna równoległą emisję „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy” w TVP Info

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żałosne
Fatalny pomysł. TVP Info kidyś miała swoją grupę widzów bez żadnych wiadomości i panoram w ramówce radziła sobie dobrze. Teraz przez nachalną propagandę i szczucie kanał sięgnął dna. Wcześniej też była propaganda ale tak ostra jak teraz.
54 21
odpowiedź
User
Zygmunt
Marzeniem Kurskiego jest puszczanie Wiadomości 24h na dobę. I to nawet w TVP ABC czy TVP Historia. Tylko wtedy będzie miał poczucie, że prezes jest odpowiednio szczęśliwy.
47 16
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Wiadomości ABC dla dzieci...
Serialowe Wiadomości.....
Wiadomości historyczne...
Wiadomości HD ( kaczka z brudnymi butami w full hd?)....
eh...rozmarzyłem się nad pisowskim imperium...;)
40 14
odpowiedź