SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Wirtualna Polska kupiła wydawcę Videostar.pl, wyceniając go na 2,27 mln zł

Grupa Wirtualna Polska (spółka zależna Wirtualnej Polski) w grudniu ub.r. kupiła za 549 tys. zł spółkę Netwizor, do której należy serwis Videostar.pl. Transakcja zakłada jeszcze trzy płatności uzależnione od wyników przejętej spółki w najbliższych latach.

Article

Netwizor jest wydawcą serwisu Videostar.pl, w którym można oglądać na żywo kilkadziesiąt kanałów telewizyjnych (część za darmo, a część odpłatnie). W lutym br. w ofercie witryny pojawiły się stacje Eska TV, 8TV, Fokus TV, Nowa TV, Hip Hop TV i Vox Music TV należące do Grupy ZPR Media.

W ub.r. Netwizor zanotował 708 tys. zł wpływów ze sprzedaży, 7 tys. zł straty EBITDA i 26 tys. zł straty netto. Założycielem i dotychczasowym właścicielem firmy jest Michał Suchoń, który pozostaje jej prezesem.

Grupa Wirtualna Polska kupiła 100 proc. udziałów tej spółki w połowie grudnia ub.r. za 549 tys. zł. Poinformowała o tym w opublikowanym właśnie raporcie finansowym za czwarty kwartał ub.r. i cały ub.r.

Transakcja obejmuje jeszcze trzy płatności warunkowe. 650 tys. zł zostanie zapłacone w br., jeśli Netwizor osiągnie założony wynik EBITDA (nie podano, jaki konkretnie). Kolejne transze są uzależnione od wzrostu wyniku EBITSA spółki w 2018 i 2019 roku.

Prowizorycznie wartość firmy określono na 2,27 mln zł, jest to związane z bazą jej klientów i korzyściami skali oczekiwanymi po połączeniu z Wirtualną Polską.

Część stacji z Videostar.pl m.in. kanał WP, od października 2015 roku jest dostępna na stronie głównej portalu o2.pl. Wirtualna Polska w maju 2015 roku kupiła serwisy Open.fm i Polskastacja.pl (płacąc za nie 4 mln zł), z których stacje od połowy ub.r. są dostępne na stronie głównej portalu WP.pl. Według badania Gemius/PBI w lutym br. Videostar.pl zanotował 490,8 tys. realnych użytkowników (co dało 1,79 proc. zasięgu), w tym 345 tys. na komputerach i 159,8 tys. na urządzeniach mobilnych.

W ub.r. Wirtualna Polska zrealizowała też dużo większe przejęcia: za 22 mln zł kupiła 75 proc. udziałów Nocowanie.pl, a za 14,5 mln zł - 100 proc. udziałów TotalMoney.pl.

Według badania Gemius/PBI w lutym br. serwisy i aplikacje Wirtualnej Polski zanotowały 20,88 mln zł realnych użytkowników i 2,93 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Wirtualna Polska kupiła wydawcę Videostar.pl, wyceniając go na 2,27 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gg
Poprawcie jakość bo narazie jest bardzo słabo na 55 calach nie da się oglądać
10 8
odpowiedź
User
online
Poprawcie jakość bo narazie jest bardzo słabo na 55 calach nie da się oglądać


jest lepsza jakość po wykupieniu pakietu. Wtedy śmiga super.
8 9
odpowiedź