SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska szuka nowego redaktora naczelnego WP Sportowych Faktów. Skwierawski za Kołodziejczyka w „Drugiej połowie”

Wirtualna Polska chce jak najszybciej wybrać nową osobę na zwolnione przez Michała Kołodziejczyka stanowisko redaktora naczelnego serwisu WP Sportowe Fakty. - Mamy bardzo dużo zgłoszeń czołowych ludzi z różnych mediów. Zaczynamy od rekrutacji wewnętrznej - mówi Tomasz Machała, wiceprezes WP Media. W programie „Druga połowa” Kołodziejczyka zastąpił Mateusz Skwierawski.

Tomasz Machała Article

Michał Kołodziejczyk wypowiedzenie z pracy w Wirtualnej Polsce złożył na początku września, bo przyjął propozycję pracy jako redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”. Zastąpi na tym stanowisku Przemysława Rudzkiego, do zespołu „PS” ma dołączyć wiosną przyszłego roku.

Kołodziejczyk redakcją sportową WP kierował od początku 2015 roku. Wcześniej pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Przeglądzie Sportowym” i „Piłce Nożnej”.

W Wirtualnej Polsce ukazują się jeszcze wywiady, które przeprowadza do weekendowych wydań „Plusa Minusa”. Natomiast w emitowanym co tydzień piłkarskim programie „Druga połowa”, w którym gośćmi są kobiety, jako gospodarz zastąpił go Mateusz Skwierawski.

- Z rozczarowaniem przyjęliśmy decyzję Michała, rozumiejąc, że chce szukać rozwoju zawodowego gdzie indziej, szkoda że w bezpośredniej konkurencji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Machała, wiceprezes Wirtualna Polska Media.

 

Nowy redaktor naczelny WP Sportowych Faktów jak najszybciej

Wirtualna Polska zaczęła już szukać nowego redaktora naczelnego swojego serwisu sportowego. - Dość nietypowo planujemy zrobić otwarty proces rekrutacyjny. Zaczynamy od rekrutacji wewnętrznej: chcę dać każdemu dziennikarzowi Sportowych Faktów szansę rywalizacji o ten fotel - opisuje Tomasz Machała.

Firma jest też otwarta na kandydatów z zewnątrz. - Prowadzimy rozmowy z ważnymi osobami na rynku. Jak prowadzisz serwis sportowy numer 1, a zbliża się rok z Euro i igrzyskami w Tokio, to zainteresowanie, żeby z tobą pracować jest bardzo duże. Mamy bardzo dużo zgłoszeń czołowych ludzi z różnych mediów: internetu, telewizji, prasy i radia - opisuje Machała.

Dodaje, że wydawca chce jak najszybciej wybrać nowego redaktora naczelnego WP Sportowych Faktów, z uwagi na ważne turnieje sportowe w 2020 roku. - Ale nie wiem dokładnie, kiedy ta osoba do nas przyjdzie, bo są okresy wypowiedzenia, zakazy konkurencji - zaznacza wiceprezes WP Media.

WP Sportowe Fakty to najpopularniejszy serwis o sporcie w polskim internecie. Według badania Gemius/PBI w maju br. zanotowały 6,11 mln realnych użytkowników i 187,34 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska szuka nowego redaktora naczelnego WP Sportowych Faktów. Skwierawski za Kołodziejczyka w „Drugiej połowie”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szarlot
Praca marzenie. Ustawiony przez Górznego zespół, Suś który dowiedzie każdy wynik i dużo możliwości podróżowania w 2020. Tylko brać
15 5
odpowiedź
User
pracownik
Megakorporacja i beznadziejna atmosfera tworzona przez kierownictwo i kierownika .
32 2
odpowiedź
User
Szarlot
Śmiałe z tym konkursem. Takie stanowiska dostają zwykle koledzy szefa przy zielonym stoliku
16 2
odpowiedź
User
Hahahaha
Hahaha. Otworzyli rekrutacje bo dyrektor sportu nie ma pojęcia o sporcie i nie zna żadnego dziennikarza spoza WP
25 1
odpowiedź
User
Adrian
Machale nadal wydaje się, że jest w WP jakimś Czerepachem. Zabawne.
16 0
odpowiedź