SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Żabki chce przejąć producenta wódek Stock Spirits

Producent wódek Stock Spirits zgodził się na przejęcie przez fundusze private-equity powiązane z CVC, właścicielem polskiej sieci Żabka Polska. Wycena spółki wynosi około 1,2 mld dolarów.

Fundusze powiązane z CVC wyceniają akcje Stocka na londyńskiej giełdzie na 377 pensów, co oznacza łączną wartość spółki w wysokości 767 mln funtów (1,1 mld dolarów). To z kolei oznacza 41 proc. premii dla posiadaczy akcji Stock Spirits na środowym zamknięciu sesji giełdy.

Stock Spirits jest producentem wódek 1906, Stock Prestige i Vodka No. 1. Firma 90 proc. sprzedaży realizuje w Polsce, Czechach i Włoszech.

CVC Capital Partners to globalny fundusz private equity, zarządzający aktywami wartymi ok. 70 mld dolarów. Grupa od założenia w 1981 roku zamknęła ponad 300 inwestycji. Jest zarejestrowana w Luksemburgu.

90 proc. biznesu Stock Spirits w Polsce, Czechach i Włoszech

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Stock Spirits zanotowała spadek przychodów rok do roku o 3,3 proc. do 183,42 mln euro (co wynika ze zmian kursów walutowych, bez ich uwzględnienia wpływy zwiększyły się o 0,3 proc.) i skorygowanego zysku EBITDA z 45,61 do 44,52 mln euro.

W Polsce przychody koncernu zmalały rok do roku ze 104,9 do 104,3 mln euro (przy stałych kursach walutowych wzrosły o 4,3 proc.), a skorygowany zysk EBITDA zwiększył się z 28,5 do 29,1 mln euro, a skorygowana marża EBITDA - z 27,2 do 27,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Właściciel Żabki chce przejąć producenta wódek Stock Spirits

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl