SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Pawlak odchodzi z telewizji WP, Daniel Czarnecki dyrektorem operacyjnym

Wojciech Pawlak zrezygnował z funkcji prezesa stacji telewizyjnej WP (należącej do Wirtualnej Polski). Kanałem będą teraz zarządzali Barbara Bilińska, Tomasz Machała, Daniel Czarnecki, Marta Czartoryska-Żak i Jacek Amsterdamski.

Wojciech Pawlak, fot. Rajmund NafalskiArticle

- Zakończyła się pionierska faza rozwoju projektu telewizji WP związana z uruchomieniem stacji.  Cieszę się, że mogłem służyć Grupie Wirtualna Polska swoim doświadczeniem w tym niezwykle wymagającym czasie - skomentował Wojciech Pawlak w komunikacie prasowym swoje odejście z telewizji WP.

Pawlak został szefem stacji w marcu ub.r., wcześniej był m.in. dyrektorem TVP2, dyrektorem ds. strategii i komunikacji w Telewizji Polsat i prezesem TNS OBOP.

Obecnie telewizją WP będzie zarządzał zespół, który tworzą dyrektor operacyjny Daniel Czarnecki, dyrektor programowy obszaru rozrywki i stylu życia Barbara Bilińska (pełni tę funkcję od połowy marca br.), wiceprezes Wirtualnej Polski ds. wydawniczych Tomasz Machała (odpowiada za publicystykę i informacje telewizji WP), wiceprezes Wirtualnej Polski ds. marketingu Marta Czartoryska-Żak (odpowiada za komunikację kanału) oraz dyrektor ds. produkcji, techniki i emisji Jacek Amsterdamski.

Daniel Czarnecki pracuje w WP od połowy ub.r., poprzednio pełnił funkcję dyrektora strategii. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w Telewizji Polskiej, pełnił tam różne funkcje menedżerskie m.in. dyrektora finansowego.

- Dziękuję Wojtkowi za blisko dwuletnią współpracę z WP. Od naszych, wspólnych starań w procesie koncesyjnym, poprzez skuteczne doprowadzenia kanału do startu. Po pierwszych czterech miesiącach wchodzimy w planowany wcześniej etap głębszej integracji struktur telewizyjnych z online’owymi. Stąd dwoje wiceprezesów WP w zespole zarządzającym telewizji - komentuje te roszady Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

Stacja WP jest nadawana od początku grudnia ub.r. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-8) i na stronie głównej portalu WP.pl. Ponadto jest obecna w ofercie sieci kablowych UPC, Vectra, Toya i Inea oraz Netii, a 15 marca pojawiła się w nc+. Nadal jest natomiast niedostępna w Cyfrowym Polsacie.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. telewizja WP miała 0,15 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej, mniej niż dwa inne kanały (Nowa TV i Zoom TV) uruchomione na ósmym multipleksie.

Jacek Świderski niedawno stwierdził, że stacja WP jak na razie osiąga wyniki poniżej oczekiwań, a jej ramówka jest niewystarczająco dostosowana do potrzeb widzów naziemnej telewizji cyfrowej, więc zostanie niebawem zmieniona. - Nie mamy wielu kompetencji w rozumieniu widzów „MUX-owych”, nasze doświadczenia dotyczą innych grup odbiorców. Na MUX-ie ewidentnie nie trafiliśmy z ofertą, chcemy to możliwie szybko skorygować - powiedział Świderski.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Pawlak odchodzi z telewizji WP, Daniel Czarnecki dyrektorem operacyjnym

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
andrzej
tak to jest jak amatorzy zabierają się za telewizję.. wielka pompa, wielkie plany, tylko kompletnie bez pomysłu i bez wizji. w takim składzie jak teraz to zrobią kolejny kanał z tureckimi serialami, kupią Klossa i 40-latka, później wszystkich tych dyrektorów zwolnią i tak wkółko.. i po co było się za telewizję brać? żeby ją robić trzeba mieć do tego ludzi.
odpowiedź
User
Sykoraks
Bez jasno określonych kompetencji i hierarchii? Wiem, że start tv od zera jest wyzwaniem, ale w ten sposób szybciej zlikwidują ten kanał niż go tworzyli. Szkoda, rynek medialny w Polsce powinien być różnorodny
odpowiedź
User
mira
"Po pierwszych czterech miesiącach wchodzimy w planowany wcześniej etap głębszej integracji struktur telewizyjnych z online’owymi"

czy ktoś mu te bzdury podpowiada czy sam wymyśla? przecież oni kompletnie nie wiedzą o co chodzi, a ten ich powołany zespół szybciej rozwali wszystkie struktury jakie tam jeszcze są niż się spodziewają
odpowiedź