SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wojenne dziewczyny” straciły 750 tys. widzów, ale TVP1 zachowuje pozycję lidera

Drugi sezon historycznego serialu „Wojenne dziewczyny” ogląda średnio 2,26 mln osób, o 750 tys. widzów mniej niż pierwszą edycję pokazywaną rok temu. Produkcja daje TVP1 pozycję lidera całego rynku telewizyjnego, ale w grupie komercyjnej stacja jest trzecia.

Misyjny serial „Wojenne dziewczyny” nadawany jest na antenie Jedynki w niedziele o godz. 20.10, począwszy od 25 marca 2018 roku (w dniu premiery pokazano dodatkowy odcinek o 21.00). Po czterech pierwszych odcinkach średnia oglądalność drugiego sezonu misyjnej produkcji wyniosła 2,26 mln widzów. Przełożyło się to na 14,04 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,08 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,60 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Największą popularnością do tej pory cieszył się pierwszy odcinek. Przyciągnął on uwagę 2,42 mln osób.

Serial notuje o 750 tys. osób niższą widownię niż pierwsza edycja produkcji emitowana wiosną ub.r. Po trzech odcinkach gromadziła ona średnio 3,01 mln widzów, co przełożyło się na 17,52 proc. udziału w grupie 4+, 11,39 proc. w grupie 16-49 oraz 14,57 proc. w grupie 16-59.

Z kolei poprzednio pokazywany w tym samym paśmie serial „Blondynka 6” śledziło 2,89 mln osób, a jego udział w rynku wynosił odpowiednio 16,87 proc., 8,50 proc. i 11,15 proc.

TVP1 w paśmie emisji serialu nadal jest liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajmuje Polsat, który pokazujący gł. „Kabaret na żywo”, a jego udział kształtuje się na poziomie 13,23 proc. „Wielką czwórkę” uzupełniają: TVN (gł. reality-show „MasterChef Junior”; 11,62 proc.) i TVP2 (gł. filmy fabularne; 4,94 proc).

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 liderem jest TVN, a dalej plasują się: Polsat, Jedynka i Dwójka. Z kolei w grupie 16-59 pierwszy też jest TVN, a dalsze miejsca zajmują: Polsat, TVP1 i TVP2.

Głównymi bohaterkami 13-odcinkowego serialu „Wojenne dziewczyny” są trzy młode kobiety - Irka, Ewka i Marysia, które walczyły z niemieckim okupantem. Każda z dziewczyn wywodzi się z innego środowiska: Irka pochodzi z inteligenckiej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy łączą się w okupowanej Warszawie.

W drugim sezonie w postacie trzech głównych bohaterek ponownie wcielają się trzy aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka) i Vanessa Aleksander (Ewa). Widzowie w nowych odcinkach zobaczą również takich aktorów jak: Danuta Stenka, Michał Czernecki, Mateusz Rzeźniczak oraz Joanna Balas.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 9,59 proc.

Dołącz do dyskusji: „Wojenne dziewczyny” straciły 750 tys. widzów, ale TVP1 zachowuje pozycję lidera

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hd
Kurski, znany Midas, tylko dotknął i "poładował".
odpowiedź
User
Misiek
Drugi sezon jest znacznie lepszy. To i widowni mniej.
odpowiedź
User
Piotr
To chyba jedyny obecnie nadawany serial TVP, który naprawdę da się oglądać.
odpowiedź