SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieć McDonald’s korzysta z Workplace. 1,9 mln pracowników do 2023 roku

Koncern Meta, do którego należy platforma komunikacji Workplace poinformowała, że rozwiązanie to wprowadzono także w wypadku sieci McDonald’s. Dzięki Workplace pracownicy restauracji mogą swobodnie komunikować się między sobą, w 2023 roku ma ich być 1,9 mln na całym świecie.

Article

W październiku 2016 r. Facebook (będący obecnie częścią koncernu Meta) przedstawił oficjalnie przeznaczoną dla firm płatną usługę Workplace, znaną wcześniej jako Facebook at Work.

Nowa platforma ma ułatwiać kontakty pomiędzy pracownikami jednej korporacji. W kolejnych latach Facebook rozbudowywał Workplace, wśród nowości na platformie znalazły się Pokoje oraz narzędzie Live Producer.

Z danych z połowy 2021 r. wynikało, że z platformy korzysta 7 mln płacących użytkowników, co oznacza wzrost o 40 proc. w porównaniu z majem 2020 r.

Workplace w McDonald’s

Wśród użytkowników Workplace jest obecnie wiele firm na całym świecie. Teraz podano, że McDonald’s zostaje kolejnym klientem Meta, który skorzysta z tego narzędzia. Ma to oznaczać, że do końca 2023 r. 1,9 mln pracowników McDonald's na całym świecie będzie mogło komunikować się i zarządzać swoją pracą przy pomocy Workplace for Meta.

Czytaj także: Carrefour zawarł strategiczne partnerstwo z Facebookiem

Firma McDonald’s wykorzystuje już Workplace jako narzędzie do komunikacji biznesowej w swoich restauracjach na 11 rynkach, w tym także w Polsce, aby ułatwiać przepływ informacji. Jest to możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu Biblioteki wiedzy Workplace, umożliwiającej scentralizowanie ważnych informacji na potrzeby pracowników.

Według Mety wdrożenie nowego narzędzia w McDonald’s przyniosło już pierwsze rezultaty:

  • Workplace skraca o 34 proc. czas, w jakim informacje docierają do pracowników pierwszej linii.
  • W Portugalii w skali tygodnia z Workplace korzysta 73 proc. pracowników, a w Hiszpanii każdego miesiąca na platformie wysyłanych jest 140 tys. wiadomości.

Do końca 2023 r. planowane jest wdrożenie Workplace w sieciach McDonald's m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Arabii Saudyjskiej i Szwajcarii.

Czytaj także: Nowa marka zastąpi McDonald's w Rosji. Kilkanaście nowych restauracji w połowie czerwca

Dołącz do dyskusji: Sieć McDonald’s korzysta z Workplace. 1,9 mln pracowników do 2023 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl