SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy Grupy K2 wzrosły o 11 proc. Mocno w górę Fabrity, Oktawave i K2 Precise, firma dwa razy droższa na giełdzie

W trzecim kwartale br. grupa kapitałowa K2 osiągnęła wzrost przychodów o 11,2 proc. do 28,96 mln zł, a jej wynik netto poszedł w górę z 624 tys. zł straty do 1,64 mln zł zysku. W trzech kwartałach wpływy zwiększyły się o 8,8 proc., znaczące wzrosty zanotowały spółki zależne Fabrity, Oktawave i K2 Precise.

Paweł Wujec, prezes K2Article

Wzrost przychodów Grupy K2 w zeszłym kwartale przełożył się na poprawę wyników rentowności: wynik operacyjny poszedł w górę z 287 tys. zł straty do 2,45 mln zł zysku, a wynik netto z 624 tys. zł straty do 1,64 mln zł zysku.

- Po udanym pierwszym półroczu ocenialiśmy, że druga połowa roku też będzie dobra. Dziś możemy cieszyć się już z rezultatów, jakie wypracowaliśmy w trzecim kwartale. Zanotowaliśmy kolejny raz nie tylko spektakularne wzrosty w porównaniu z zeszłym rokiem, ale również poprawiamy wyniki z kwartału na kwartał. W niepewnym, pandemicznym otoczeniu stosunkowo niewielu firmom z niewielu branż udaje się zwiększać zyski, więc tym bardziej czujemy satysfakcję - skomentował prezes K2 Paweł Wujec tydzień temu, kiedy firma przedstawiła szacunkowe wyniki z zeszłego kwartału.

Epidemia wpłynęła na niewielką liczbę klientów

Z kolei w trzech kwartałach br. jej przychody zwiększyły się o 8,8 proc. do 83,17 mln zł, wynik operacyjny - z 2,16 mln zł straty do 5,83 mln zł zysku, a wynik netto - z 2,19 mln zł straty do 3,84 mln zł zysku.

Epidemia znacząco zaszkodziła tylko agencji K2

W sprawozdaniu firma stwierdziła, że w trzech kwartałach negatywny wpływ epidemii „był ograniczony do stosunkowo niewielkiej liczby klientów Grupy, których branże w sposób szczególny zostały dotknięte działaniami prewencyjnymi związanymi z pandemią”.

W przypadku pionu software obejmującego spółkę Fabrity w pierwszym kwartale ten efekt był umiarkowany, a w kolejnych dwóch epidemia miała pozytywne oddziaływanie na działalność. - W segmencie agencyjnym, zgodnie z przewidywaniami, efekt pandemii był wyraźnie negatywny, a w segmencie Oktawave (wsparcie transformacji cyfrowej, chmura obliczeniowa) mamy do czynienia ze spowolnieniem wzrostu, które w ocenie zarządu ma charakter przejściowy - dodano.

Oktawave i K2 Precise z dużym wzrostem wpływów

Przychodowo największym segmentem Grupy K2 jest mediowy, który stanowi agencja K2 Precise. W trzech kwartałach br. je przychody sprzedażowe poszły w górę rok do roku z 32,24 do 38,13 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 471 tys. zł do 2,99 mln zł.

Z początkiem sierpnia do segmentu software’owego z agencyjnego zostało przeniesione K2 Digital Products, zorganizowana część agencji K2. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grupa-k2-k2-digital-products-przejete-przez-fabrity-celem-uporzadkowanie-struktury Segment software zanotował wzrost przychodów z 11,99 do 20,26 mln zł i skorygowanego zysku EBITDA z 713 tys. zł do 4,05 mln zł, natomiast w pionie agencyjnym wpływy zmalały z 21,57 do 17,73 mln zł, a skorygowany wynik EBITDA poprawił się z 1,26 mln zł do 12 tys. zł straty.

Natomiast Oktawave osiągnęło wzrost przychodów z 11,09 do 12,44 mln zł oraz skorygowanego zysku EBITDA z 2,27 do 2,67 mln zł.

- Już na początku roku pokazaliśmy, że możemy osiągnąć dwucyfrową rentowność EBITDA. W drugim kwartale wypracowaliśmy jeszcze wyższą zyskowność przy jednoczesnym wzroście sprzedaży. Trzeci kwartał z dalszymi wzrostami udowadnia, że potrafimy długoterminowo rosnąć i generować coraz wyższą wartość dla akcjonariuszy - podkreślił Artur Piątek, wiceprezes i dyrektor operacyjny w K2.

- Perspektywy kolejnych okresów oceniamy racjonalnie optymistycznie, mając na uwadze - tak jak dotychczas – czynniki ryzyka związane z niestabilnością otoczenia rynkowego, ze zmianami kondycji niektórych klientów. Wypracowanie tak wysokiej rentowności, jak w III kwartale i dalszy wzrost w trzycyfrowym tempie mogą być utrudnione przez ograniczenia, jakie stwarza środowisko pandemii i wysoka baza porównawcza, wynikająca z wypracowanych w tym roku bardzo dobrych wyników - dodał Piątek.

Akcje K2 podrożały o ponad 100 proc.

W drugiej połowie października spółka K2 przedstawiła założenia planu motywacyjnego dla menedżerów, w ramach którego będzie mogła przydzielić członkom swojego zarządu do 150 tys. akcji. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k2-internet-program-motywacyjny-zarzad Paweł Wujec prezesem jest od lutego br., a Artur Piątek i Michał Paschalis-Jakubowicz wiceprezesami od stycznia br.

Firma jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W czwartek na koniec sesji za jej akcję płacono 20,20 zł, co daje kapitalizację w wysokości 46,84 mln zł.

To rekordowo wysoka wycena K2 na giełdzie od 2011 roku, kiedy ceny akcji podrożały nawet do 30 zł. Od początku br. kurs spółki urósł z poziomu ok. 9 zł, mocno w górę zaczął iść od sierpnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wpływy Grupy K2 wzrosły o 11 proc. Mocno w górę Fabrity, Oktawave i K2 Precise, firma dwa razy droższa na giełdzie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cezary
Nieźle :) Przyszedł poukładany gość i zrobił 120 procent planu w mniej niż rok. A wcześniej przez x lat czytałem, jak ten poprzedni planował, układał strategie i tp.
odpowiedź