SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Wprost” z limitem kredytowym przedłużonym na kolejny rok

Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost (wchodząca w skład grupy kapitałowej PMPG Polskie Media), wydawca tygodnika „Wprost”, przedłużyła o rok umowę na kredyt w rachunku bieżącym wynoszący do 3 mln zł.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

Umowę o kredytu w rachunku bieżącym AWR Wprost podpisała z Bankiem BGŻ BNP Paribas na początku grudnia ub.r. Teraz przedłużono ją o rok, nie zmieniających innych istotnych warunków.

Na mocy umowy firma ma 3 mln zł kredytu w rachunku bieżącym. Środki te mogą być przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności spółki.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 17 488 egz., o 9 proc. mniej niż rok wcześniej.

Cała grupa kapitałowa PMPG Polskie Media (do której należy też m.in. wydawca „Do Rzeczy”) w trzech kwartałach br. zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 6,8 proc. do 34,02 mln zł oraz 4,66 mln zł zysku netto (wobec 3,33 mln zł zysku rok wcześniej).

Na koniec września br. zadłużenie firmy z tytułu kredytu w rachunku bieżącym wynosiło 1,97 mln zł. Kredyt był oprocentowany na stawkę WIBOR 1M plus 1,1 proc.

PMPG Polskie Media nie miała zaciągniętych żadnych innych kredytów i pożyczek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Wprost” z limitem kredytowym przedłużonym na kolejny rok

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jadźka
To on już nie jest Michael?
odpowiedź