SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wójcicki, Woźniak, Cieśliński, Imielski i Radziwinowicz z programami na Wyborcza.pl

Do oferty wideo portalu „Gazety Wyborczej” (Agora) dołączają programy Karola Wójcickiego, Olgi Woźniak, Piotra Cieślińskiego, Romana Imielskiego i Wacława Radziwinowicza. Kontynuowanych jest też wiele dotychczasowych cykli, m.in. Justyny Dobrosz-Oracz, Dominiki Wielowieyskiej i Doroty Wysockiej-Schnepf.

Piotr Cieśliński, fot. Wyborcza.plArticle

Karol Wójcicki, znany popularyzator astronomii, prowadzi na Wyborcza.pl program „Z głową w gwiazdach”, w którym wspólnie z widzami ogląda i tłumaczy zjawiska na niebie. Cykl będzie realizowany m.in. na dachu siedziby „Gazety Wyborczej” w Warszawie. Jego pierwszy odcinek udostępniono w miniony piątek wieczorem.

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Olga Woźniak w programie „Pokój Nauczycielski” wraz z zaproszonymi gośćmi będzie rozmawiać o tym, jak sprawić, żeby lekcje były ciekawe i inspirujące. Natomiast zabawny cykl „Bookspotersi” będzie prezentował, co aktualnie jest na topie czytelniczym. Z kolei Piotr Cieśliński, szef działu nauka w „Gazecie Wyborczej” w nowym programie opowie o rozwoju sztucznej inteligencji.

Stałe cykle będą też mieli Roman Imielski (szef działu krajowego „Gazety Wyborczej”) oraz Wacław Radziwinowicz (dziennikarz „GW”, przez wiele lat korespondent w Rosji). Imielski raz w tygodniu spotka się z politykami i omówi bieżące wydarzenia. Natomiast Radziwinowicz w cyklu „Gogol w czasach Googla” będzie tłumaczył bieżące wydarzenia w Rosji, a w programie „Rosja incognito” będzie rozmawiał z innymi dziennikarzami.

Na stałe na Wyborcza.pl będzie też emitowany program „W pożyczonych garniturach” Jakuba Hartwicha i Adriana Glinki, znanych z protestu niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie. Pilotażowy odcinek udostępniono w lipcu. W cyklu prowadzący będą omawiać z ekspertami problemy osób z niepełnosprawnościami i możliwe rozwiązania.

Na Wyborcza.pl będą też kontynuowane programy, takie jak „I kto tu rządzi” Justyny Dobrosz-Oracz, „CrashTest” Dominiki Wielowieyskiej czy „Świat, którym żyjemy” i „Gość DWS” Doroty Wysockiej-Schnepf.

Pojawią się również nowe odcinki „Historyjek” Alicji Bobrowicz i Bartosza Wielińskiego, wideofelietion Jana Turnaua, a także komentarz Jarosława Kurskiego. Redakcja kontynuuje współpracę z telewizją Arte, w ramach której na Wyborcza.pl emitowane są reportaże i dokumenty Arte, oraz z telewizją RBB, dzięki której dostępny jest program "Kowalski and Schmidt".

Na portalu będą też publikowane newsy, komentarze oraz reportaże w formie wideo. Niebawem na żywo będzie transmitowane kolejne spotkanie z cyklu Centrum Premier Czerska 8/10 - poświęcone Krzysztofowi Kieślowskiemu z okazji premiery książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej.

Na Wyborcza.pl kilkanaście cykli wideo jest emitowanych od dwóch lat. Ofertą wideo zarządza Joanna Parczyńska, która od początku br. jest szefową nowo utworzonego działu kultury i multimediów „Gazety Wyborczej”.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. portal Wybrcza.pl odwiedziło 6,5 mln realnych użytkowników, którzy wykonali tam 58,59 mln odsłon oraz spędzili średnio po 10 minut i 8 sekund.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wójcicki, Woźniak, Cieśliński, Imielski i Radziwinowicz z programami na Wyborcza.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jokasta
Nie wiem, czy zmiany na stanowiskach są ciekawe... Moim zdaniem ciekawsza jest dyskusja pod publicznym wpisem Izy Michalewicz ( b. reporterka Dużego Formatu)na FB. Środowisko dziennikarskie zajmuje się fact checkingiem dokonań Justyny Kopińskiej (... polska dziennikarka prasowa, socjolog, autorka reportaży. Jej twórczość przyniosła jej wiele nagród, m.in. jako pierwsza Polka została uhonorowana nagrodą European Press Prize, w 2015 była najczęściej nagradzaną polską dziennikarką... - za Wikipedią).
odpowiedź