SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowy tydzień TVP Info, TVN24 i Polsat News. Transmisja mszy świętej wśród hitów tygodnia

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: „M jak miłość”, „Fakty” i „Ojciec Mateusz”, a wśród hitów znalazła się również transmisja mszy świętej. Wśród stacji liderem oglądalności była TVP1. Tuż za „wielką czwórką” uplasowały się bijące rekordy oglądalności TVP Info i TVN24, w czołówce był również Polsat News - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

W minionym tygodniu - od 9 do 15 marca - najwięcej widzów zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał on średnio 4,38 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 29,76 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Liderem „Fakty” TVN

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 12 marca na antenie tej stacji obejrzało 3,44 mln widzów (23,23 proc. udziału). Była to druga topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugie pod względem oglądalności wśród dzienników były „Wiadomości” Jedynki, który zgromadził 2,99 mln widzów (emisja 15 marca; 4. lokata). Do zestawienia top 20 na 6 pozycji uplasowały się „Wydarzenia” Polsatu z 2,86 mln oglądających (niedzielne wydanie) oraz „Teleexpress” TVP1 z 2,52 mln oglądających (czwartek; 11. pozycja).

Podium w ogólnym rankingu uzupełnia serial TVP1 „Ojciec Mateusz”. Odcinek produkcji - pokazany 12 marca - miał 3,06 mln oglądających, a jego SHR% wyniósł 19,87 proc.

Czołową piątkę w ogólnym rankingu uzupełnia orędzie przewodniczącego konferencji przewodniczącego episkopatu Stanisława Gądeckiego. W TVP1 w sobotę miała średnio 2,89 mln osób, co dało stacji 17,70 proc. udziału. Dwa oczka niżej znalazło się orędzie prezydenta z 10 marca (2,77 mln widzów; 18,58 proc. udziału).

Rekordowa msza święta z Częstochowy

Wśród hitów tygodnia na 15. miejscu uplasowała się transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Relacja w Jedynce w niedziele przed południem zainteresowała średnio 2,26 mln widzów (18,05 proc. udziału).

Mszę o 7 rano w TVP1 śledziło 1,44 mln widzów (tydzień wcześniej 436 tys. widzów) , w TVP Polonia 153 tys. widzów (tydzień wcześniej 44 tys.), a w Polsat Rodzina 52 tys. (tydzień wcześniej - 7 tys. widzów). Mszę pokazaną w TVP Info zobaczyło 452 tys. widzów, a w Polsat News - 731 tys.

Wynikami oglądalności mszy świętej pochwaliła się Wirtualna Polska, która przeprowadziła kilka transmisji w specjalnym kanale na platformie internetowej WP Pilot. Jak informuje, łącznie śledziło je prawie 30 tys. internautów. Najpopularniejsza była msza o godz. 12:30 z udziałem dzieci. Wszystkie nabożeństwa WP Pilot transmitował z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. - Cieszę się, że zrobiliśmy dobry uczynek w WP Pilocie. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę ponownie uda nam się transmitować msze. Zaczynamy też rozmowy z kościołami innych wyznań. Nie tylko katolicy są odcięci od cotygodniowych nabożeństw - powiedział Tomasz Machała, prezes WP Pilot.

Dobrymi wynikami oglądalności pochwaliła się Wirtualna Polska, która przeprowadziła kilka transmisji w specjalnym kanale na platformie internetowej WP Pilot. Jak informuje, łącznie śledziło je prawie 30 tys. internautów. Najpopularniejsza była msza o godz. 12:30 z udziałem dzieci. Wszystkie nabożeństwa WP Pilot transmitował z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. - Cieszę się, że zrobiliśmy dobry uczynek w WP Pilocie. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę ponownie uda nam się transmitować msze. Zaczynamy też rozmowy z kościołami innych wyznań. Nie tylko katolicy są odcięci od cotygodniowych nabożeństw - powiedział Tomasz Machała, prezes WP Pilot.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/190105/jaka-byla-ogladalnosc-niedzielnej-mszy-swietej.html

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 liderem oglądalności też był serial „M jak miłość”, który miał 1,43 mln osób, co dało TVP2 26,65 proc. udziału.

Drugie miejsce zajął dziennik „Fakty” (1,39 mln widzów; 22,15 proc. udziału), a podium uzupełniają „Wydarzenia” (1,11 mln; 18,10 proc.).

20 najlepiej oglądanych programów - grupa 16-59.

Liderem TVP1

Udział liderującej TVP1 wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu zmniejszył się o 0,46 pkt. proc. do 9,18 proc.

Drugi był Polsat, którego udział w analizowanym okresie wyniósł 8,62 proc. (spadek o 0,55 pkt. proc.).

Podium uzupełnia TVP2. Udział tej stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 7,67 proc. (w dół o 0,99 pkt. proc.).

Czwarty był TVN (stacja miała 7,50 proc. udziału; - 0,41 pkt. proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 35,38 proc. do 32,97 proc. - jednego z najniższych poziomów w historii.

Rekordowy tydzień stacji newsowych

Rekordowe wyniki oglądalności zanotowały czołowe stacje informacyjne: TVP Info (7,10 proc.; do góry o 2,71 pkt. proc.; pozycja 5. w rankingu z minimalną stratą do czwartego TVN), TVN24 (6,26 proc.; + 1,43 pkt. proc.; 6. miejsce) i Polsat News (2,80 proc.; + 1,35 pkt. proc.; awans z 14. na 10. miejsce). W zeszłym tygodniu kanały newsowe obszernie relacjonowały epidemię koronawirusa.

Wśród widzów w grupie 16-49 (docelowej dla stacji komercyjnych) pozycję lidera zajął Polsat, który wyprzedził TVN. Udział stacji zmniejszył się o 0,43 pkt. proc. do 9,63 proc. Wynik drugiego TVN uplasował się na poziomie 9,42 proc. (w dół o 0,72 pkt. proc.).

Podium uzupełnia Dwójka (- 1,24 pkt. proc. do 6,75 proc.), a czwarta była Jedynka (- 0,25 pkt. proc. do 5,68 proc.).

Wśród widzów w grupie wiekowej 16-59 pierwszy był Polsat (w dół o 0,53 pkt. proc. do 9,50 proc.).

Dołącz do dyskusji: Rekordowy tydzień TVP Info, TVN24 i Polsat News. Transmisja mszy świętej wśród hitów tygodnia

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Błąd
W 16-49 4 miejsce ma TVN 24, zmiencie kolejność.
odpowiedź
User
kto tak źle zarządza mediami
Niestety ale ze wszystkich klonów do nadawania bzdur i głupot, powtórek bez końca tworząc kolejne oraz przede wszystkim nadawania reklam i ogłupiania czyli cała wspaniała nic nie warta Grupa Polsat i jej stacje tematyczne z Polsatem na czele > tylko Polsat News nadaje się do oglądania, czyli jedyna rzecz co w miarę dobrze odkąd powstali na rynku jako najgorsze co istnieje w mediach chyba im trochę wychodzi... Polsat News nie jest taki zły, coraz lepiej wypada, coraz lepiej się ogląda - jak TVP Info już zanudza co się często zdarza, można wybrać Polsat News. Pytanie kiedy sto razy lepsze stacje informacyjne przede wszystkim TVN24 BIS bardziej nawet niż TVN24 będą bardziej dla wszystkich dostępne, też wybrane pozycje informacyjne na stałe na stacjach TVN i TVN7... Dlaczego tak głupi Polsat udostępnia Polsat News bardziej tylko zyskując - coś tak prostego i opłacalnego z korzyścią potem dla wszystkich - dawno tak powinno być już z TVN24 BIS który dawno byłby opłacalny, znany, miałby oglądalność... Lepsze to niż jakiś Polsat, TV4, TV6, Polsat2 czyli niektóre z najgorszych w naszym kraju istniejących stacji w mediach...
odpowiedź
User
Karol
Jak trwoga do do TVP info...
odpowiedź