SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bracia Sekielscy współproducentami filmu dokumentalnego z wyprawy do Ugandy

Bracia Tomasz i Marek Sekielscy mają być współproducentami filmu dokumentalnego, który zostanie nakręcony w styczniu z gór Kadama w Ugandzie. Wyprawę zrealizuje Bartłomiej Zobek, podróżnik - pasjonat.

Bartłomiej Zobek /fot. zrzutka.plBartłomiej Zobek /fot. zrzutka.pl

O wspólnej inicjatywie z braćmi Sekielskimi poinformował podróżnik Bartłomiej Zobek na Facebooku. - Bracia Sekielscy zostaną współproducentami filmu dokumentalnego, który nakręcimy w styczniu podczas wyznaczania pierwszych szlaków górskich w górach Kadama w Ugandzie. W górach, gdzie na wysokości 2400 m.n.p.m. koczują dzieci żyjące ze zbierania narkotyzującej czuwaliczki. O nich też nakręcimy reportaż – zadeklarował. Dodał, że obecnie szukają operatora na wyprawę.

W rozmowie z nami podróżnik tłumaczy, że ruszyła zbiórka na wyprawę szlakami w górach Kadama w Ugandzie. Zebrane pieniądze - 3 tysiące złotych mają zostać przeznaczone na opłacenie tragarzy. - Natomiast to nie jest jej  limit - jeśli będzie więcej pieniędzy - będzie można zwrócić część kosztów za bilety lotnicze. Mieliśmy chęć zbadania tych gór, niezależnie od tego czy będą sponsorzy czy nie. Jeśli tak się stanie – świetnie – stwierdza Bartłomiej Zobek.

Jak tłumaczy, sam odezwał się do braci Sekielskich z propozycją współpracy. - Jesteśmy po pierwszym spotkaniu i zapadła decyzja, aby robić ten film. Pod ich skrzydłami prawdopodobnie będzie zmontowany i później opublikowany. Wyprawa rusza w styczniu, film ma powstać przy okazji, a głównym celem jest wyznaczenie szlaków i zbadanie tamtejszej fauny i flory. Weźmiemy ze sobą profesjonalnego operatora. Ekipa ma liczyć do pięciu osób plus tragarze – objaśnia nam.

Prace nad "Sekielski Brothers Studio"

Marek Sekielski w rozmowie z nami potwierdził, że bracia pomogą w montażu filmu i jego publikacji w internecie. Obecnie pracują nad stworzeniem „Sekielski Brothers Studio” – budowy studia, które ma mieć swoją siedzibę w Warszawie i będzie skupiać wszystkie dotychczasowe i nowe produkcje m.in. „Sekielski Sunday Night Live”, „Sekielski o nałogach” czy „12 wyzwań Sekielskiego”.

Do tej pory Tomasz i Marek wyprodukowali „Tylko nie mów nikomu” oraz „Zabawa w chowanego” o pedofilii w polskim Kościele. Obecnie nadal pracują nad dokumentem o SKOK-ach oraz nad trzecim filmem o pedofilii – tym razem ma dotyczyć powiązań Jana Pawła II z tuszowaniem konkretnych przypadków księży i ich ofiar. Do tej pory na swoją działalność zebrali już ponad 2,12 mln złotych.

Bartłomiej Zobek jest pasjonatem – podróżnikiem, swoje wyprawy opisuje na stronie KalendarzPrzygod.pl. Realizuje reportaże podróżnicze, działa na rzecz zachowania bioróżnorodności oraz ocalenia lasów deszczowych.

Dołącz do dyskusji: Bracia Sekielscy współproducentami filmu dokumentalnego z wyprawy do Ugandy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl