SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wzrósł zasięg radia w drive-time, RMF FM najchętniej słuchane (raport)

W okresie od października ub.r. do marca br. uśredniony dobowy zasięg radia w paśmie drive-time (dni powszednie od godz. 7.00 do 9.00) wyniósł 41 proc., o 0,1 pkt. proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Najchętniej słuchaną stacją jest RMF FM - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średni dobowy zasięg radia w okresie od października 2016 roku do marca 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 41 proc. (12,36 mln osób), po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,1 pkt. proc. (5 tys. osób) - wynika z raportu Radio Track Millward Brown, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl.

Wśród najchętniej słuchanych rozgłośni radiowych w tym paśmie pozycję lidera zajęło RMF FM, którego zasięg pomiędzy godz.7.00 a 9.00 spadł o 0,3 pkt. proc. do 11,5 proc.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET (spadek o 0,1 pkt. proc. do 7,1 proc. zasięgu). Podium uzupełnia Jedynka, która zanotowały największą stratę w zestawieniu (w dół o 0,4 pkt. proc. do 4,9 proc.).

Największym wzrostem, wynoszącym 0,3 pkt. proc. do 1,7 proc., pochwalić się mogła stacja TOK FM. Awansowała ona z miejsca 9. na 7.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w okresie od stycznia do marca 2017 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Natomiast wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

 

Dołącz do dyskusji: Wzrósł zasięg radia w drive-time, RMF FM najchętniej słuchane (raport)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl