SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

X będzie zezwalać na reklamy kandydatów i partii politycznych

Platforma X, dawniej Twitter ogłosiła, że po raz pierwszy od 2019 roku wznowi przyjmowanie reklam od kandydatów i partii politycznych.

Article

W styczniu platforma X zaczęła wyświetlać tzw. reklamy „uzasadnione” – reklamy poruszające kwestie polityczne, takie jak rejestracja wyborców – w USA i wtedy zapowiedziała, że w pewnym momencie poszerzy zakres dozwolonych rodzajów reklam politycznych.  

Platforma – która straciła około połowę swoich przychodów z reklam z powodu odejścia wielkich marek po przejęciu jej przez Elona Muska w październiku 2022 r. i zdziesiątkowaniu pracowników zajmujących się moderacją treści i polityką wyborczą w ramach masowych zwolnień – opublikowała ważną wiadomość na firmowym blogu zatytułowanym „Wspieranie prawa ludzi do dokładnego i bezpiecznego dyskursu politycznego na temat X”.

Blog najpierw zachwala rolę platformy w dyskursie publicznym („Ponad pół miliarda ludzi z całego świata gromadzi się na X, aby w czasie rzeczywistym rozmawiać o swoich interesach, w tym o wyborach”) i stwierdza, że ​​zwiększa ona swoje bezpieczeństwo i wybory zespołów i „aktualizację” swojej "Polityki uczciwości obywatelskiej" w ramach przygotowań do wyborów.

„Opierając się na naszym zaangażowaniu w wolność słowa, zezwolimy także na reklamy polityczne” – napisano. „Począwszy od Stanów Zjednoczonych, będziemy nadal stosować określone zasady dotyczące płatnych promowanych postów politycznych. Będzie to obejmować zakaz promowania treści fałszywych lub wprowadzających w błąd, w tym informacji mających na celu podważenie zaufania publicznego do wyborów, przy jednoczesnym dążeniu do zachowania swobodnego i otwartego dyskursu politycznego".

Powstanie globalne centrum przejrzystości reklam

X zapowiada także, że utworzy „globalne centrum przejrzystości reklam”, aby umożliwić użytkownikom przeglądanie postów politycznych promowanych na platformie – co jest funkcją wymaganą na mocy nowej unijnej ustawy o usługach cyfrowych – oraz korzystać z „solidnych procesów sprawdzania, aby zapewnić, że tylko kwalifikujące się grupy i kampanie mogą się reklamować.”

Jeśli chodzi o treść bezpłatnych postów, X obiecuje, że jego powiększony zespół „skoncentruje się na zwalczaniu manipulacji, ujawnianiu nieautentycznych kont i ścisłym monitorowaniu platformy pod kątem pojawiających się zagrożeń”.

Na blogu podkreślono też, że "Polityka uczciwości obywatelskiej" zapewnia „dodatkową warstwę ochrony, która jest stosowana przez ograniczony czas przed wyborami i w ich trakcie”. Wskazano również, że X aktualizuje tę politykę, starając się „znaleźć właściwą równowagę między zwalczaniem najbardziej szkodliwych rodzajów treści – takich, które mogą zastraszyć lub oszukać ludzi w celu rezygnacji z prawa do udziału w procesie obywatelskim – a niecenzurowaniem debaty politycznej.”

Nie podano szczegółów aktualizacji tej polityki, ale na blogu stwierdzono, że polityka ta będzie „zgodna z naszą zaktualizowaną polityką egzekwowania prawa „Wolność słowa , brak zasięgu ” i że X doda publicznie widoczne etykiety do postów zidentyfikowanych jako potencjalnie naruszenie zasad.

Dołącz do dyskusji: X będzie zezwalać na reklamy kandydatów i partii politycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl