SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube działa wolniej w Firefoksie i Microsoft Edge niż w Chrome, winne biblioteki Polymer

Mozilla, producent Firefoksa na podstawie testów twierdzi, że serwis YouTube uruchamia się w jej przeglądarce i w programie Microsoft Edge pięciokrotnie wolniej niż w należącej do Google przeglądarce Chrome. Powodem ma być zastosowanie w obecnej wersji YT bibliotek Polymer, które Chrome obsługuje sprawniej niż konkurencyjne przeglądarki.

Article

Kwestie szybkości uruchamiania się i działania należącego do Google YouTube’a w różnych przeglądarkach poruszył na Twitterze Chris Peterson, technical program manager w Mozilli, która jest producentem przeglądarki Firefox.

Peterson twierdzi na podstawie wykonanych przez siebie testów, że w Firefoksie i przeglądarce Microsoft Edge YouTube uruchamia się w czasie ok. 5 sekund, podczas gdy w należącej do Google przeglądarce Chrome proces ten zajmuje jedynie sekundę. Podobne zjawisko występuje też podczas samej obsługi serwisu, który w wypadku Chrome działa płynniej.

Według technicznego eksperta Mozilli powodem różnic jest zastosowanie przez Google bibliotek o nazwie Polymer w nowej wersji YouTube’a wprowadzonej w ub.r.

W wyniku tego zabiegu Chrome obsługuje YouTube’a sprawniej niż Firefox i Microsoft Edge, bowiem jego współdziałanie z Polymer jest w oczywisty sposób lepsze. Peterson informuje jednak użytkowników Firefoksa i Edge jak poradzić sobie z tym problemem – rozwiązaniem jest zastosowanie w obu przeglądarkach odpowiednich rozszerzeń, które inżynier krótko omawia w kolejnych dwóch wpisach na Twitterze.

Z danych StatCounter wynika, że w czerwcu br. Chrome miał w skali globalnej 58,94 proc. udziału w rynku internetowych przeglądarek, w porównaniu do 58,09 proc. w maju. W Polsce Chrome także zanotował wyraźny wzrost. Przeglądarka Google miała w czerwcu br. aż 77,22 proc. udziału, wobec 76,61 proc. w maju.

Dołącz do dyskusji: YouTube działa wolniej w Firefoksie i Microsoft Edge niż w Chrome, winne biblioteki Polymer

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
valdo
Mnie to nie przeszkadza.Naprawdę.
odpowiedź
User
hmm
Mnie tez...


Hiper Update 2018-07-26
Ekspert od wirtuaIu poIeca... JesIi ktos ma w przegladarce na komputerze stacjonarnym komunikat, przy wejsciu na witryne, czy na odtwarzaczu wideo formatu html5 o wwyyIIaacczzeenniiuu bbIIookkoowwaanniiaa reklam, to zastosuj w przegladarce rozszerzenie AdGuard Blocker Content (zastepuje kiepski AAddbbIIoocckk+ i uBlock, czy bbIIookkeerraa Opery opartego o listy i reguly uBlock (sprzedane biale listy).
Adguard oprocz bIokowania reklam ma tez filtr elementow szpiegujacych z najbardziej wszechstronna lista roznych licznikow i narzedzi analizy sieci, nie potrzeba Ghostery i podobnych. Przeciwdziala sledzeniu, czyli zbieraniu informacji gdzie wchodzimy w internecie.
Jesli ktos napotka problem z wykrywaniem w nowej wersji softu html5, czy witryny, to po przez formularz w opcjach zglosic na Github AdGuarda.

Na urzadzeniach mobilnych koniecznie stosowac przegladarke Yandex Browser with Protect (szyfrowanie pakietow przy publicznym laczu wifi i skan sciaganych plikow na obecnosc wirusow przez modul Kaspersky lab, wbudowane podstawowe rozszerzenia typu notatnik), lub kiedy sie komus sypie wersje Yandex beta (wyszukac w sklepie Androida). Yandex ma opcje kompresji danych i video on/off (mobilnie oszczedzanie danych pakietowych a zarazem firmowe proxy), lub Samsung Internet Browser - wespol z apk. AdGuard darmowo dziala tylko z tymi dwiema przegladarkami mobilnymi!

Przy darmowej wersji AdGuard nigdy nie konsumowac tresci za pomoca dedykowanych aplikacji mobilnych komercyjnych portaIi, bo tam nie bedzie mozna zzaabbIIookkoowwaacc zbednych a irytujacych elementow.

W rozszerzeniu i apk. AdGuard zalaczyc dodatkowo filtry Annoyances i najwazniejsze reguly AAnnttii-AAddbbIIoocckk KKiiIIeerr. Mozna opcjonalnie wlaczyc AAddbbIIoocckk polskie reguly i odznaczyc filtr uzytecznych reklam.

Jezeli kogos wkurzaja autopleje video, to rozszerzenie Disable HTML5 Autoplay. Obydwa dodatki (desktop: Win, MacOS, Linux) dostepne na Yandex (hit na PC, polecany w komentarzach na dobreprogramy), Chrome, Opere, Firefoxa i Safari.

Pilnujac aktualizacji i poprawnej, acz prostej konfiguracji gwarancja, ze tak na desktop, jak i mobilnie w duecie Yandex/S.I.B. - AdGuard, nie zobaczycie zadnych rekIam, wyskakujacych okienek, pustych pol po rekIamach, komunikatow o wylaczenie rekIam i pochodnych RODO - sprawdz w Yandex czy masz zalaczona opcje Hide ads on this site i Block Content! Od tego momentu komfortowe surfowanie przyspieszy.
Dodatki i apki sa bardzo przyjazne dla laika, wiec dla kazdego szybko i latwo. Ja lipy nie polecam :)

Natomiast jeżeli chcecie zzaabbIIookkoowwaacc wszystkie statystyki, wybrane skrypty, podpiete moduly spolecznosciowe i ciasteczka szpiegujace witryn na amen, to rozszerzenie uMatrix, ale to dla tych (komputerowcy), ktorzy co najmniej maja wiedze z jakich elementow zbudowana jest witryna internetowa i co do czego sluzy.
Nie dajcie zarabiac animatorom pozorow, platnym botom, oszustom, bezprawnie kasujacym i bbllookkuujjaaccyymm komentarze, posty i wszystkim skrajnie komercyjnym ppoorrttaIIoomm. Wiele niezbednych informacji o wirtualu, poradnikw, instrukcji tekstowych, jest na adresie u t n . pl / Interia - Mordoru (wpisz bez spacji).
Sekcja o mobilnych przegladarkach tam nieaktualna - rozbudowana, nowa wersja sekcji, ze wskazaniem dla laikow i zaawansowanych, operujcych na kilku przegladarkach wkrotce,.. przy wenie. ;-)
odpowiedź