SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieć Żabka rozpoczęła współpracę z InPostem. Paczkomaty wewnątrz sklepów

Od stycznia InPost rozpoczął wdrażanie pilotażu nowej formy dostarczania paczek klientom Żabek: poprzez paczkomaty InDoor, umieszczane we wnętrzach sklepów. - Firmy będą wspólnie, dla zwiększenia wygody klientów, rozwijać usługę nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci - informuje portal Wirtualnemedia.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu. Dostawca nie informuje o skali pilotażu.

fot. materiały prasoweArticle

Nie wiadomo, gdzie i ile docelowo ma stanąć paczkomatów InDoor, lecz pewne jest, że pierwsze umowy na tę usługę już zostały podpisane. - Żabka i InPost rozpoczęły pilotaż w ramach którego w wybranych sklepach Żabka pojawiły się Paczkomaty InPost typu InDoor. Obie firmy będą wspólnie, dla zwiększenia wygody klientów, rozwijać usługę nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci Żabka co zwiększy jej dostępność w całej Polsce. Paczkomaty zostały dostosowane do potrzeb sieci convenience tak, by w pełni uzupełniały portfolio oferowanych w Żabce usług. Przesyłki InPost będzie można odebrać również w tradycyjnej formule przy kasie. Współpraca na największym operatorem logistycznym jest naturalnym uzupełnieniem udogodnień jakie Żabka dotychczas oferowała swoim klientom - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu.

InDoor - od wielu miesięcy

Paczkomaty typu InDoor zaczęły pojawiać się w Polsce jesienią 2020 roku. Od tej chwili maszyny są stawiane w biurowcach, blokach galeriach handlowych i innych obiektach usługowych i mieszkalnych. Pierwszy paczkomat tego typu stanął w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Automaty tego typu mogą funkcjonować zarówno 24/7 – gdy dostęp do danej lokalizacji na to pozwala – jak i w opcji z ograniczoną dostępnością. W takiej sytuacji nadawcy i odbiorcy informowani są o takiej lokalizacji, a czas na odbiór przesyłki jest wydłużony. Wielkość maszyny można modyfikować i dostosować do miejsca, w którym zostanie ona ulokowana, dzięki temu idealnie nadaje się do wnętrz budynków publicznych. Maszyna jest wyposażona w komplet kamer bezpieczeństwa, a także czytelny, umożliwiający szybki odbiór przesyłki interfejs.

Żabka testowała własne maszyny

Z kolei Żabka już latem 2020 roku czyniła przygotowania do wprowadzenia u siebie własnych, wewnętrznych automatów do odbioru paczek. Pierwszą z nich pilotażowo uruchomiono w Poznaniu w lipcu 2020. – To rozwiązanie nie tylko pozwala nam na usprawnienie procesu odbioru i zwrotów przesyłek, ale także znacznie przyspieszy obsługę klientów odwiedzających nasze sklepy. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest również to, że nie wymaga dużo miejsca i może być zaadoptowane w niemal całej sieci naszych sklepów – mówiła wówczas Anna Grabowska, wiceprezes zarządu Żabka Polska. Jak sprawdzają się takie maszyny - nie wiadomo. Sieć nie informuje też, jak rozwija się proces ich stawiania.

InPost ma już w Polsce ponad 16 tys. paczkomatów. Ten z numerem „16 000” uruchomił w grudniu w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Paderewskiego 4. Spółka postawiła też paczkomat nr 3000 w Wielkiej Brytanii – dzięki rozwojowi sieci operatora, większość mieszkańców Londynu, Birmingham i Manchester ma mniej niż milę do urządzenia. We Francji, gdzie InPost działa pod marką Mondial Relay, postawił paczkomat nr 300.

W trzecim kwartale 2021 roku przychody InPostu zwiększyły się rok do roku o 18 proc. do 1,274 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA - o 73 proc. do 409 mln zł. Wzrosty były niższe w związku z przejęciem na początku lipca br. za 513 mln euro francuskiego operatora Mondial Relay.

Dołącz do dyskusji: Sieć Żabka rozpoczęła współpracę z InPostem. Paczkomaty wewnątrz sklepów

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mini
Żabki i tak są miniaturowe, niedługo ruszyć tam się nie będzie można.
odpowiedź
User
WTF
Wewnątrz sklepu? Przecież tam ledwo można poruszać, a gdzie oni zamierzają wstawić paczkomaty?
odpowiedź
User
adaw
pewnie w niedziele zabka bedzie czynna z takim paczkomatem ;)
odpowiedź