SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zdjęcie Amerykanki bezprawnie na koszulce Reserved - LPP przeprasza

Amerykanka oskarżyła polską firmę LPP o bezprawne wykorzystanie jej zdjęcia na koszulce marki Reserved. Przedsiębiorstwo twierdzi, że nastąpiło to wskutek nierzetelności grafika.

Zdjęcie Amerykanki bezprawnie na koszulce Reserved - LPP przeprasza

Sprawa zdjęcia na jednej z koszulek Reserved – produkowanych przez polską firmę LPP – pojawiła się, kiedy Rockie Nolan, 19-letnia Amerykanka zestawiła fotografię T-shirtu (poniżej z lewej) z innym zdjęciem. Kobieta twierdzi, że na koszulce jest nieco zmodyfikowany kolorystycznie wariant jej autoportretu, który wykonała kilka lat temu. Co ciekawe, opisała to na blogu o adresie youthoughtwewouldntnotice.com (czyli „myśleliście, że nie zauważymy”). „Nie jestem pewna, co jest dla mnie bardziej obraźliwe. To, że wykorzystali mój wizerunek bez mojej zgody, czy to, że dodali ohydną błyskotkę do i tak już idiotycznego napisu” – oceniła krytycznie.Sprawa koszulki szybko trafiła na profil Reserved w serwisie Facebook. Zresztą w komentarzach do wpisów z linkami na stronę youthoughtwewouldntnotice.com sama Rockie Nolan prosiła LPP o reakcję, sugerując, że może skierować swoje roszczenia na drogę prawną.

Polska firma od razu przeprosiła Amerykankę, wyjaśniając, że przy projektowaniu koszulek współpracuje z grafikami, którzy podpisują zobowiązanie, że dysponują prawami autorskimi do wykorzystywanych przez siebie zdjęć. W ocenie przedsiębiorstwa wina leży więc po stronie nierzetelnego współpracownika.

„Mając na uwadze powyższe, w chwili obecnej podjęte zostały rozmowy z panią Rockie Nolan, mające na celu rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Spółka wprowadziła również szereg dodatkowych procedur kontrolnych mających na celu zapobieżenie powstaniu podobnych przypadków w przyszłości” – czytamy w oświadczeniu LPP.

Prawnicy LPP w rewanżu zaproponowali Amerykance 150 dolarów za każde ze zdjęć, jakie chcieliby w przyszłości wykorzystać. "Tyle zwykle płacimy za licencję na używanie podobnych zdjęć" - napisali.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zdjęcie Amerykanki bezprawnie na koszulce Reserved - LPP przeprasza

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Znawca
Firma LPP która ma 1,6 mld zł przychodu rocznie zaproponowała tej Pani odszkodowanie bagatela 150 dolarów! Kobitka powinna iść na drogę sądową wtedy za bezprawne wykorzystanie w kampanii mogła by dostać kilkadziesiąt tysięcy $
8 8
odpowiedź
User
Wałęsa medialny
Takich złodziei to w mediach na pęczki! Niech agencje fotograficzne lepiej sprawdzają kto ściaga zdjęcia z sieci, publikuje je i myśli, że płacić nie musi! I co się dziwić, że ludzie uważają, że polscy biznesmeni to ZŁODZIEJE!
8 8
odpowiedź
User
Posh
Polskie firmy odzieżowe, które są markami sieciowymi, cenią się co najmniej tak, jakby były zachodnimi Domami Mody. Ja się pytam po raz kolejny: za co?!
8 8
odpowiedź