SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica ma 15 punktów procentowych przewagi nad KO

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 36,2 proc. Polaków - wynika z nowego sondażu Research Partner. Druga Koalicja Obywatelska ma 21 proc. poparcia.

Mateusz Machalski odbiera nagrodę Best of Design na gali KTR, fot. Paula WilczyńskaArticle

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 17 października, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 36,2 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 1,0 proc. w stosunku do poprzedniego badania. Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem 21,0 proc. Polaków (-1,4 proc.).

Rośnie poparcie dla Konfederacji

Polskę 2050 poparłoby 11,5 proc. ankietowanych (+0,4 proc.). Konfederacja, na którą swój głos oddałoby dziś 9,4 proc. badanych (+0,8 proc.), notuje od trzech miesięcy systematyczny wzrost poparcia Polaków z poziomu 5,9 proc..

Mandaty w parlamencie zdobyłaby jeszcze Lewica, którą wskazało 6,7 proc. respondentów. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 11,1 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 62 proc..

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 8-11.10.2021, na ogólnopolskiej próbie 1031 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica ma 15 punktów procentowych przewagi nad KO

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tygrys z Gdańska
Precz z popisem
Popieram Konfederację jako najmniejsze zło
odpowiedź
User
irx
Precz z popisem
Popieram Konfederację jako najmniejsze zło

Faszyści najmniejszym złem, dobre sobie
odpowiedź
User
MufTur
"Procent" czy "punktów procentowych", jeśli chodzi o zmianę? Warto by było też podawać datę lub link do poprzedniego sondażu.
odpowiedź