SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarł Tadeusz Mosz

W wieku 60 lat zmarł Tadeusz Mosz, dziennikarz ekonomiczny radia Tok FM, wcześniej długo związany z Telewizją Polską. W ostatnich latach walczył z chorobą nowotworową.

Tadeusz Mosz, fot. PAP / Rafał Guz Article

Tadeusz Mosz przez ostatnich 8 lat pracował w radiu Tok FM, gdzie prowadził codzienny autorski program „EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka”.

Wcześniej przez wiele lat był związany z Telewizją Polską, w której z przerwami pracował od 1980 do 2007 roku. Był pomysłodawcą i prowadzącym programów poświęconych ekonomii, takich jak „Otwarte studio”, „Giełda”, „Jak jest, jak może być, jak być powinno” oraz - w latach 2001-2013 - „Plus Minus”. Przez pewien czas prowadził też „Kawę czy herbatę” oraz był ekspertem ekonomicznym w „Panoramie”.

Ponadto Mosz współpracował jako felietonista z pismami „Przekrój”, „BusinessWeek” i „Businessman Magazine” i „Businessman.pl”. Był też kierownikiem zespołu analityków giełdowych „Parkietu Gazety Giełdy”, a w latach 2004-2007 prowadził autorską audycję „Co mnie dziwi” w Radiu PiN.

Za swoją pracę dziennikarską Tadeusz Mosz otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. został Dziennikarzem Gospodarczym Roku 2002 według miesięcznika „Pieniądz”, Dziennikarzem Gospodarczym Roku 2004 według „Gazety Finansowej”, laureatem nagrody specjalnej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za najlepszy utwór dziennikarski o tematyce ekonomicznej w 2002 roku oraz nagrody Ostre Pióro przyznawanej przez Business Centre Club.

- Nie przygotowaliśmy dla państwa normalnego programu, bo dzisiaj nie jest normalnie. Normalnie już nie będzie. Tadeusz Mosz odszedł od nas wczoraj po południu - powiedział dzisiaj rano na antenie Tok FM Maciej Głogowski, szef redakcji ekonomicznej rozgłośni. - Pamiętam, jak przyjeżdżał do radia, nigdy nie wchodził, zawsze wpadał z taką energią. Miał taki rytuał, że witał się ze mną słowami: "Jak się mosz?". I ja odpowiadałem: "Dobrze". A dzisiaj mam się źle, bo już cię nie ma, Tadziu - dodał.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmarł Tadeusz Mosz

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Wielka strata dla polskiej telewizji.
52 11
odpowiedź
User
StEFAN ŁAWSKI
Bardzo Pana lubiłem, Panie Tadueszu. Jako człowieka i jako dziennikarza.
51 9
odpowiedź
User
mp
Smutno
34 9
odpowiedź
User
Dr.Radio
Jeden z najlepszych dziennikarzy ekonomicznych ... to on w programie "Plus Minus " wprowadził w polskich mediach nowy styl dziennikarstwa ekonomicznego... luźny, przystępny, błyskotliwy, żartobliwy ...
40 8
odpowiedź
User
Darek
Ogromna strata! Pan Mosz miał unikalny talent do publicznego mówienia i opowiadania. Wieczne odpoczywanie..
28 9
odpowiedź