SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w Nordea

Nowi Członkowie Zarządu w Nordea Bank Polska S.A.

Rada Nadzorcza Nordea Bank Polska S.A. do poszerzonego siedmioosobowego zarządu banku powołała dwóch nowych członków.

Siódmym Członkiem Zarządu Banku ds. Bankowości Detalicznej został Jacek Kalisz, który będzie pełnił swoją funkcję od 1 października 2004 r.

Jacek Kalisz ma 39 lat i wieloletnie doświadczenie w bankowości. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Karierę bankową rozpoczął w 1990 roku jako Oficer Kredytowy w Jaśle w Oddziale Banku Depozytowo-Kredytowym w Lublinie. Delegowany do Gorlic otwierał nowy oddział banku, a w 1995 roku został mianowany na stanowisko Dyrektora Bankowości Korporacyjnej w centrali Banku w Lublinie. Po połączeniu z Pekao SA objął stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży i Marketingu w obszarze bankowości korporacyjnej w centrali Pekao SA w Warszawie, gdzie odpowiadał za ofertę produktową, sprzedaż i marketing skierowany do klientów sektora MSP. W roku 2002 został Dyrektorem Sprzedaży Banku w pionie VIP/SME, a od listopada 2003 piastował stanowisko Dyrektora Bankowości Detalicznej, w tym samym pionie. W obszarze jego odpowiedzialności były: Departament Sprzedaży, Departament Produktów i Marketingu, Departament Planowania i Kontroli.

Nowym członkiem zarządu, w miejsce Stefana Lundgrena - Członka Zarządu Banku ds. Kontroli Ryzyka, który złożył na ręce Rady Nadzorczej swoją rezygnację po zakończeniu trzyletniego kontraktu, będzie Fin - Kari Ojala. Przejmie on obowiązki od dotychczasowego Członka Zarządu od 1 stycznia 2005 roku.

Kari Ojala pochodzi z Finlandii i ma 47 lat. Jest absolwentem fińskiego college'u handlowego Hameenlinna i Instytutu ADP (ATK-Instituutti) w Helsinkach. Związany z grupą Nordea od 1980 roku. Do 1990 roku pracował na stanowiskach: inspektora bankowego, starszego inspektora bankowego, oraz specjalisty ds. usług międzynarodowych. W latach 1990-1994 był specjalistą ds. kredytów i kontroli ryzyka oraz usługi inkasa w regionie Espoo. Od 1994 roku w Espoo-Tapiola pracował jako asystent account managera w pionie bankowości korporacyjnej oraz członek Grupy wykonawczej oddziału. Od maja 2001 roku do października 2003 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. kredytów oraz członka Grupy wykonawczej regionów i Komitetu Kredytowego. Od listopada 2003r. w Espoo-Tapiola/Otaniemi piastował stanowisko account managera odpowiedzialnego za usługi korporacyjne.
Poza językiem fińskim doskonale mówi po angielsku, a także po szwedzku, rosyjsku, niemiecku i estońsku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Nordea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl