SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Życie Warszawy' wraz z zestawami dla zwierząt

W poniedziałek i wtorek do 'Życia Warszawy' zostaną dołączone zestawy higieniczne dla psów.

W każdym egzemplarzu gazety znajdzie się specjalna torebka z łopatką na odchody czworonogów. W ten sposób „Życie Warszawy” angażuje się w akcję Zarządu Oczyszczania Miasta „Psie Sprawy Warszawy”, która ma zachęcać właścicieli psów do sprzątania ich odchodów z miejskich ulic. Według danych ZOM – codziennie na stołeczne chodniki trafia 5,5 tony psich nieczystości. Ich uprzątanie wciąż jednak jest dla warszawiaków bardzo kontrowersyjne. Pod tym względem nie dorównujemy na razie innym krajom europejskim, gdzie tego typu zachowania są oczywistością. Poza tym np. w Niemczech osoba posiadająca psa dostaje mandat nawet do 100 euro, jeśli nie posprząta po swoim czworonogu. U nas podobne przepisy również istnieją, jednak w praktyce nie są egzekwowane.

Inne elementy kampanii Zarządu Oczyszczania Miasta, w której „ŻW” bierze udział, to spoty telewizyjne, radiowe, billboardy, plakaty (rozwieszone w szkołach, lecznicach weterynaryjnych oraz na osiedlach) oraz ulotki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Życie Warszawy' wraz z zestawami dla zwierząt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl