SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zysk Kino Polska w III kwartale spadł o 31 proc.

Kino Polska szacuje swój skonsolidowany zysk netto w trzecim kwartale 2023 roku na 8,7 mln zł, co oznacza spadek rok do roku o 31 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

Kanał telewizyjny Kino PolskaKanał telewizyjny Kino Polska

Licząc od początku 2023 roku zysk netto grupy wyniósł 32,5 mln zł i był wyższy rok do roku o 16 proc.

Zysk na działalności operacyjnej w trzecim kwartale wzrósł o 19 proc. do 12,3 mln zł, a w skali pierwszych 9 miesięcy zwiększył się o 16 proc. i sięgnął 42,8 mln zł.

Przychody grupy Kino Polska z umów z klientami w trzecim kwartale sięgnęły 69,9 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 8 proc. W okresie styczeń-wrzesień 2023 r. grupa miała 214,7 mln zł przychodów, o 5 proc. więcej niż rok temu.

Spółka podała, że w okresie 3 i 9 miesięcy 2023 r. największy wzrost osiągnęły segmenty Zoom TV oraz Kanały filmowe marki FilmBox i kanały tematyczne.

"Powyższe rezultaty odzwierciedlają wyższą rentowność większości segmentów działalności spółki w porównaniu z analogicznym okresem 2022 r. Największy wzrost wyniku jest widoczny w segmencie Zoom TV (w omawianym okresie Kino Polska nie zanotował tak istotnego wzrostu kosztów kontentu, jak miało to miejsce w tych samych miesiącach poprzedniego roku). Dodatkowo, w analizowanym czasie spółka zanotowała dodatnie różnice kursowe" - napisano w komunikacie.

Dodano, że osiągnięty przez wynik netto został w prezentowanym okresie obciążony przede wszystkim brakiem dywidendy od spółki zależnej - Filmbox International Ltd. Na dzień publikacji niniejszego raportu uchwała w przedmiocie podziału zysku tej spółki za 2022 r. nie została jeszcze podjęta.

"Powyższe rezultaty odzwierciedlają wyższą rentowność większości segmentów działalności spółki w porównaniu z analogicznym okresem 2022 r. Największy wzrost wyniku jest widoczny w segmencie Zoom TV (w omawianym okresie Kino Polska nie zanotowała tak istotnego wzrostu kosztów kontentu, jak miało to miejsce w tych samych miesiącach poprzedniego roku). Dodatkowo, w analizowanym czasie spółka zanotowała dodatnie różnice kursowe" - napisano w komunikacie spółki.

Pełny raport z wynikami kwartalnymi zostanie opublikowany 16 listopada.

Dołącz do dyskusji: Zysk Kino Polska w III kwartale spadł o 31 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl